Lubuskie: spotkanie marszałek, dyrektora gorzowskiego szpitala i radnych klubu PO

Marszałek Elżbieta Polak spotkała się w Gorzowie Wielkopolskim z przedstawicielami Klubu Radnych PO, by rozmawiać o funkcjonowaniu Szpitala Wojewódzkiego i wnioskach o odwołanie Marka Twardowskiego z funkcji dyrektora tej jednostki.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, na zaproszenie marszałek Elżbiety Polak na spotkanie przyszli radni klubu PO Gorzowa oraz radni wojewódzcy. W spotkaniu wziął udział także Marek Twardowski, dyrektor szpitala w Gorzowie.

Spotkanie z radnymi było reakcją marszałek na wnioski i żądania dotyczące odejścią dyrektora gorzowskiej lecznicy.

Jak zaznaczyła marszałek Elżbieta Polak spotkanie było ważne, bo wokół szpitala powstał szum informacyjny. Zaznaczyła, że przekształcenie szpitala jest jedyną możliwością, by oddłużyć placówkę. Ponownie poparła dyrektora Marka Twardowskiego.

- Kompetencje i umiejętności dyrektora nie mogą być podważane. Kontrakt na zarządzanie szpitalem jest realizowany, wykonywane są zalecenia NIK-u, wzrasta kontrakt z NFZ, szpital zmniejszył zadłużenie na działalności bieżącej - mówiła marszałek nawiązując m.in. do zaleceń kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli, które dyrektor jest zobowiązany realizować.

- Niepokoju, o którym mówią radni, nie widzę w szpitalu. Spotykam się z ordynatorami i przedstawicielami związków zawodowych. Rozmawiamy o restrukturyzacji i pozyskaniu dodatkowych środków w kontraktach - mówił Marek Twardowski na konferencji prasowej, która odbyła się tuż po spotkaniu.

Wcześniej radni radni miejscy PO domagali się od zarządu województwa lubuskiego odwołania dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Zarząd województwzdecydowanie popiera działania Marka Twardowskiego.

Więcej: www.lubuskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH