Lubuskie: radni ocenili wynik finansowy szpitali samorządowych Ujemny wynik finansowy netto nie wystąpił w żadnej z jednostek ochrony zdrowia

Radni województwa lubuskiego podczas obrad w poniedziałek (22 czerwca) wysłuchali informacji dot. sytuacji finansowej jednostek ochrony zdrowia za okres od 1 stycznia do 31 marca 2015 r. oraz przyjęli sprawozdanie z wykonania planu finansowego tych jednostek za rok 2014.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2015 roku przychody ogółem wszystkich jednostek ochrony zdrowia wyniosły 81,9 mln zł. Łączny wynik finansowy za ww. okres jest ujemny i wynosi 4,9 mln zł.

Natomiast w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku jednostki zdrowia osiągnęły łączny zysk netto w wysokości 14,2 mln zł (wzrost w porównaniu z rokiem 2013 o 4,5 mln zł), przy zatwierdzonym planie na rok 2014 zysku oszacowanym na poziomie 3,2 mln zł.

Ponieważ w poszczególnych placówkach trwają jeszcze negocjacje z NFZ w sprawie świadczeń wykonanych ponad kwoty ustalone w umowach udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (nadwykonania), ostateczny wynik finansowy może ulec zmianie.

Województwo lubuskie jest podmiotem tworzącym dla 11 jednostek ochrony zdrowia. Dziewięć z nich wygenerowało dodatni wynik finansowy netto. Wynik finansowy na poziomie zerowym odnotowano w dwóch jednostkach.

Ujemny wynik finansowy netto nie wystąpił w żadnej z jednostek ochrony zdrowia, dla których podmiotem tworzącym jest województwo lubuskie.

Czytaj: www.lubuskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH