Lubuskie: 8 mln zł dotacji województwa dla dwóch szpitali - Takie jest ukierunkowanie polityki spójności: leczenie onkologiczne oraz opieka nad matką i dzieckiem. I my się doskonale wpisujemy z tymi projektami w te założenia - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Fot. Archiwum

Zarząd województwa przyznał dotacje celowe w wys. 8 mln zł z rezerwy budżetowej na 2016 r. dla Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. na budowę Ośrodka Radioterapii oraz Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze na utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, kwota 4 mln zł została przeznaczona na projekt pn. ''Rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o Ośrodek Radioterapii, w celu zwiększenia dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w obszarze chorób nowotworowych''.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje budowę zakładu z dwoma akceleratorami, oddziałem radioterapii oraz hostelem dla pacjentów ambulatoryjnych. Całość nakładów na inwestycję planowana jest na kwotę ok. 66 mln zł. Zarząd Spółki planuje, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków RPO Lubuskie 2020, Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024 oraz ze środków własnych. Wkład własny Spółki będzie wynosił ok. 10-12 mln zł.

Projekt pn. ''Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o.'' zarząd województwa wsparł kwotą 4 mln zł. Potrzeba realizacji tego zadania wynika z deficytów województwa lubuskiego wykazanych m.in. w projekcie map potrzeb zdrowotnych w zakresie szpitalnictwa.

Zarząd województwa wyraził zgodę na ujęcie w Wieloletniej Prognozie Finansowej kwoty w wysokości 12 mln zł z przeznaczeniem na realizację projektu utworzenia centrum w Zielonej Górze. Zadanie to realizowane będzie z podziałem na lata: 2016 r. - kwota 4 mln zł, 2017 r. - 4 mln zł, 2018 r. - 4 mln zł. Szacunkowa całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 92 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH