GRUPA PTWP

Lublin: związkowcy nie chcą fuzji szpitali

  • RR/Rynek Zdrowia
  • 17-11-2011 13:57

Urząd Marszałkowski w Lublinie sporządził raport na temat sytuacja finansowa w ochronie zdrowia. Zapoznają się z nim radni wojewódzcy, którzy w poniedziałek (21 listopada) mają zdecydować, czy połączyć w jeden organizm największe szpitale.

Tymczasem protestują przeciwko temu pomysłowi związkowcy z zadłużonego SP Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie. W stanowisku podjętym 16 listopada, które dotarło do portalu rynekzdrowia.pl, czytamy, że pracownicy szpitala ”z wielkim niepokojem przyjęli decyzję połączenia trzech jednostek ochrony zdrowia poprzez przyjęcie uchwały sankcjonującej fuzję.”

”Zwracamy się do ludzi dobrej woli w szczególności do Radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego o zablokowanie administracyjnych działań w celu powołania nowego podmiotu” - apelują przedstawiciele 6 związków zawodowych z Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Zwracają się również o przeprowadzenie rzetelnej dyskusji popartej analizą stanu posiadania i stanów finansowych podmiotów objętych łączeniem. Ich zdaniem w wyniku fuzji może dochodzić do monopolizowania świadczeń medycznych, co jeszcze bardziej utrudni dostęp do leczenia szpitalnego i opieki specjalistycznej.

Czytaj więcej:    fuzja szpitali |  zadłużenie szpitala |  połączenia i fuzje |  Szpital Wojewódzki w Lublinie

Brak komentarzy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia