Lublin: kontrakty w poradniach według rankingu ofert

Do 16 grudnia mają potrwać negocjacje szpitali z NFZ w województwie lubelskim - informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego oddziału Funduszu. Nie ma pewności, co do utrzymania kontraktów na część poradni specjalistycznych, więc szpitale wstrzymują zapisy.

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że jest w trakcie przeprowadzania postępowania konkursowego, który wyłoni wykonawców świadczeń opieki zdrowotnej w roku 2011 i na lata następne.

– Część postępowań w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna zostało już rozstrzygniętych – mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Małgorzata Bartoszek.

Jak podaje w wyniku postępowania konkursowego do zawarcia umowy nie zostały wybrane oferty Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie dla poradni leczenia chorób naczyń, poradni leczenia bólu, poradni diabetologicznej.

Dodaje jednak, że nie zostały jeszcze podpisane żadne umowy z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

– Z uwagi na przedłużające się negocjacje został przedłużony termin rozstrzygnięcia postępowań do 16 grudnia br., w tym również dla postępowań na świadczenia w zakresie hematologii – mówi nam Małgorzata Bartoszek.

Mimo trwających negocjacji SPSK nr 1 w Lublinie nie zapisuje pacjentów do poradni hematologii na przyszły rok. Niezakwalifikowanie do zawarcia umowy na inne poradnie wzbudziło niepokój lecznicy.

Małgorzata Bartoszek tłumaczy, że NFZ, dokonując oceny złożonych ofert kieruje się zapisami zarządzenia prezesa z dnia 13 listopada 2009 r., dotyczącymi określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Zgodnie z wytycznymi z zarządzenia, zostaje stworzony ranking ofert, w którym są one uszeregowane od najwyżej, do najniżej ocenionych. Następnie komisja konkursowa wskazuje do zawarcia umów tych świadczeniodawców, których oferty otrzymały najwięcej punktów, a suma uwzględnionych wartości ofert nie przekracza wartości zamówienia.

– W wyniku nowego sposobu oceny ofert świadczenidawców, nawet te placówki, które wcześniej miały wieloletnie kontrakty, obecnie, bez spełnienia określonych warunków, mogą ich nie otrzymać – tłumaczy Małgorzata Bartoszek. Według niej mimo, że budżet Lubleskiego Oddziału Funduszu został zwiększony o około 83 mln zł w porównaniu z 2010 r., to trudno jest rozdzielić pieniądze, szczególnie w zakresie opieki ambulatoryjnej specjalistycznej. 

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH