Lublin: alarm dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej balansuje na krawędzi płynności finansowej. Nie ma jednak na razie groźby ograniczania przyjęć pacjentów.

– Do końca tego roku Centrum będzie miało ok. 20 mln zł nadwykonań. Na koniec października nadwykonania osiągną poziom 12 mln zł. Pod względem płynności finansowej jesteśmy na granicy. Dramatycznym okresem będzie dla nas najprawdopodobniej IV kwartał tego roku – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Dariusz Ciwiński, zastępca dyrektora COZL do spraw finansowo-organizacyjnych.

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalowi za nadwykonania,  nie wcześniej jednak niż przed rozliczeniem całego roku. Tegoroczne nadwykonania jak gdyby nie są jeszcze traktowane przez Fundusz jako dług, który należy zapłacić.

Wcześniej, jak tłumaczy nam dyrektor Ciwiński, z powodu dużych nadwykonań NFZ zgodził się na przesuniecie części pieniędzy z kontraktu z IV kwartału na III kwartał.

– Dlatego sytuacja w IV kwartale będzie dość dramatyczna. Będziemy o tym rozmawiać z NFZ. Fundusz podczas wcześniejszych negocjacji informował, że być może uda się zwiększyć nasz kontrakt pod koniec roku  – zakłada dyrektor.

Zapewnia, że szpital przyjmuje wszystkich chorych, nie ogranicza świadczeń ani wykonywanych badań. Dodajmy, że pieniędze z kontraktu, NFZ wypłaca szpitalowi terminowo.

– Kontrakty zawarte na 2010 rok są finansowane przez Lubelski OW NFZ zgodnie z zasadami określonymi w ogólnych warunkach umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej,  a należności przekazywane są terminowo – zapewnia portal rynekzdrowia.pl Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH