Lubelskie: szpitale dołączą do ogólnopolskiej grupy zakupowej?

Szpitale regionu lubelskiego chcą przystąpić do tworzonej przez Związek Pracodawców Szpitali Samorządowych Województwa Mazowieckiego ogólnopolskiej grupy zakupowej. Im silniejsza grupa, tym większe będą korzyści. Szacuje się, że można będzie poczynić nawet 40-procentowe oszczędności.

Grzegorz Gomoła, dyrektor Szpitala Powiatowego w Łukowie informuje, że trwają obecnie rozmowy na ten temat. Wstąpieniem do grupy zakupowej są zainteresowane szpitale z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Białej Podlaskiej.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Wojciech Kaszyński, prezes Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o., jeden z inicjatorów ponadregionalnej platformy zakupowej zaznacza, że już wiosną, w pierwszym etapie jej tworzenia, może ona zrzeszać 50-60 szpitali. Realizacja pierwszych przetargów zakupowych w imieniu grupy ma nastąpić w drugiej połowie 2012 r.

W opinii inicjatorów i realizatorów przedsięwzięcia nakład pracy organizacyjnej przy tworzeniu regionalnej i ogólnopolskiej grupy jest porównywalny. W obu przypadkach trzeba także wyłonić jednego, sprawnego i doświadczonego operatora zewnętrznego, który w imieniu grupy będzie realizował zakupy.

Placówki zrzeszone w Konwencie Szpitali Powiatowych Województwa Lubelskiego już w br. robiły wspólne zakupy i odczuły realne korzyści, jakie można odnieść zrzeszając się w większe grupy. Wiosną negocjowały np. ceny zakupu energii elektrycznej z PGE osiągając zniżkę rzędu 10 proc. w 2011 r. oraz gwarancję, że w 2012 r. ceny - mimo podwyżek dla innych odbiorców - nie wzrosną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH