Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia | 31-03-2017 09:24

Lubelskie: szpital odwołuje się od kary NFZ

Lubelski oddział NFZ kontrolował rycki szpital od 6 do 24 lutego. Inspekcja wykryła nieprawidłowości, Fundusz nałożył na szpital 9 tys. zł kary. Teraz placówka chce się od niej odwołać.

Szpital zapewnia, że nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NFZ zostały usunięte. Fot. archiwum

Całościowo działalność szpitala została oceniona przez NFZ pozytywnie. Fundusz wskazał natomiast na występujące braki sprzętowe.

AMG Szpital Powiatowy w Rykach zapewnia, że nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NFZ został już usunięte. W związku z tym ma zamiar odwołać się od nałożonej na szpital kary.

Usunięcie nieprawidłowości w szpitalu potwierdza Stanisław Jagiełło, starosta rycki, który nadzoruje placówkę. Głównym zarzutem Funduszu był brak sali pooperacyjnej. Teraz sala wyposażona m.in. w kardiomonitory została już przygotowana. Mają być też zatrudnione dwie pielęgniarki anestezjologiczne.

Podczas kontroli były też stwierdzone inne drobniejsze braki sprzętowe. Również te niedociągnięcia został uzupełnione. Teraz placówka czeka na ponowną kontrolę z NFZ, która potwierdzi wykonanie zaleceń pokontrolnych.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl