Lubelskie: Solidarność będzie broniła szpitali przed rozgrabianiem Solidarność będzie broniła szpitali przed rozgrabianiem. Fot. Archiwum

”Żądamy konkretów od Zarządu Województwa dotyczących strategii rozwoju szpitali lubelskich, w tym - co bardzo naglące - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej” - domaga się w liście otwartym do mieszkańców Lubelszczyzny Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

”Wiemy, że Centrum może być ”łakomym kąskiem” dla prywatnych inicjatyw w służbie zdrowia. Sukcesywnie wyposażane w wysokospecjalistyczny sprzęt diagnostyczno-zabiegowy jest wielomiliardowym dobrem Narodu Polskiego. (…) Solidarność uczyni wszystko, aby tego dobra nie rozgrabiono pod pozorem działań nakierowanych na uzdrowienie sytuacji szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu” - czytamy w liście przesłanym mediom 7 listopada.

Solidarność deklaruje, że będzie chronić i wspierać ludzi podejmujących działania służące jakościowemu rozwojowi placówek, którymi kierują, bo to oni przyczyniają się do poprawy ochrony zdrowia na Lubelszczyźnie w celu zapewnienia jej mieszkańcom opieki medycznej na europejskim poziomie.

W ocenie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy COZL, obecnie podejmowane są działania skierowane przeciw realizacji inwestycji, jaką jest Centrum Onkologii.

Autorzy listu przekonują, że podawane są nieprawdziwe informacje, prowadzone działania służące odebraniu szacunku i uznania wielu szlachetnym osobom. "Inicjatywy nie tylko organizacji związkowych, ale również kierownictw tak COZL, jak Szpitala im. Jana Bożego są pomijane milczeniem albo ośmieszane" - twierdzi zakładowa Solidarność.

Czytaj: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zapłaci za połączenie z "Janem Bożym"?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH