Lubartów: poradnie szpitala działają tylko do końca miesiąca

SP ZOZ w Lubartowie informuje, że ze względu na brak kontraktu z NFZ na 2011 r. część poradni specjalistycznych będzie funkcjonować tylko do 31 stycznia.

Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał z SPZOZ w Lubartowie umów na finansowanie świadczeń w ramach ubezpieczenia zdrowotnego na rok 2011 w poradniach specjalistycznych neurologicznej, neurologicznej w Kocku, chorób naczyń, wad postawy, pulmonologicznej (dla dzieci), nadciśnienia tętniczego, ginekologicznej w Ostrowie Lubelskim.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl poradnie miały funkcjonować tylko do 15 stycznia. Jednak dyrekcja zdecydowała się na przedłużenie czasu przyjmowania pacjentów do końca miesiąca.

Jak podkreśla Paweł Barwiak, dyrektor SPZOZ w Lubartowie, mając na względzie dobro oraz zdrowie pacjentów dyrekcja szpitala podjęła wszelkie możliwe działania, mające na celu przywrócenie finansowania świadczeń zdrowotnych ze środków NFZ.  Dyrektor informuje, że pomimo braku kontraktu z NFZ do dnia 31 stycznia 2011 r. poradnie specjalistyczne neurologiczna, chorób naczyń, wad postawy, pulmonologiczna oraz nadciśnienia tętniczego będą funkcjonowały według dotychczasowych harmonogramów pracy.

Brak kontraktu z NFZ skutkuje dla pacjenta niestety już teraz koniecznością pełnej odpłatności za leki oraz badania diagnostyczne wykonywane na podstawie recept oraz skierowań wystawianych przez specjalistów w tych poradniach.

Jak podaje Dziennik Wschodni przeciwko zostawieniu przyszpitalnych poradni bez kontraktu protestowały władze Lubartowa. Chodziło zwłaszcza o poradnię neurologiczną. W lubartowskim szpitalu znajduje się oddział neurologiczny. Pacjenci, którzy go opuszczą, musieliby jeździć po kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu specjalisty.

Najbliższe poradnie neurologiczne, którym NFZ przyznał pieniądze, działają w: Lublinie, Parczewie i Ostrowie Lubelskim.

Paweł Barwiak zapowiada, że wystąpi do NFZ o przyśpieszenie ogłoszenia nowego konkursu na świadczenie usług przez poradnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH