Łomża: stery szpitala wojewódzkiego już w rękach nowego dyrektora Nowy dyrektor będzie kierował placówką przez kolejnych sześć lat Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek (20 lipca) Roman Nojszewski objął stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zastąpił Krzysztofa Bałatę. Będzie kierował placówką przez kolejnych sześć lat.

Roman Nojszewski wygrał konkurs zorganizowany przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Jego plan dotyczący szpitala liczy ponad 20 punktów. Najważniejsze cele to utrzymanie płynności finansowej, wykorzystanie wszystkich możliwości na pozyskiwanie środków zewnętrznych, a także organizowanie tzw. białych niedziel, czyli bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Łomży i całego regionu - informuje Gazeta Współczesna.

Nowy dyrektor chce ponadto, by łomżyńska placówka stała się centralnym ośrodkiem medycyny pracy. Planuje także rozwijać kardiologię, która jego zdaniem jest "sercem" szpitala.

Nojszewski przez ostatnie pięć lat związany był ze Szpitalem Czerniakowskim w Warszawie. Oficjalnie ze stanowiska dyrektora odszedł ze względów osobistych - pod koniec 2016 r. Zbiegło się to z podejrzeniami o nieprawidłowościach w przyjmowaniu pacjentów.

Kontrola przeprowadzona przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ nie wykazała w tym zakresie uchybień, ale zostały zakwestionowane świadczenia, które nie wymagały hospitalizacji, tzn. mogły być wykonane w ramach lecznictwa ambulatoryjnego. Z tego tytułu nałożono karę w wys. 4,6 tys. zł oraz wezwano świadczeniodawcę do dokonania płatności z tytułu nienależnie przekazanych środków finansowych w wysokości 13,3 tys. zł. 

Nojszewski uważa, że podjął właściwe działania wewnętrzne i zaznacza, że nie ciążą na nim żadne zarzuty prokuratorskie.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH