Łódzkie: w Ozorkowie chcą rozmów z NFZ o nocnej opiece lekarskiej

Władze Ozorkowa chcą spotkać się z prezesem NFZ i rozmawiać o nowych zasadach udzielania nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Mają obawy, że po ich wprowadzeniu wielu mieszkańców miasta będzie miało kłopoty ze skorzystaniem z niej. Przypominają, że do tej pory w nocy i święta mieszkańcy Ozorkowa mogli skorzystać z dwóch punktów medycznych, a po zmianach - tylko z jednego.

Od 1 marca mają zacząć obowiązywać nowe zasady udzielania nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Zlikwidowany ma zostać obowiązek rejonizacji, pacjenci będą mogli wybierać lecznicę, w której chcą skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Obecnie trwają postępowania konkursowe mające wyłonić świadczeniodawców, którzy będą udzielali nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha przypomniał, że oddziały NFZ podzieliły swoje regiony na tzw. rejony zabezpieczenia medycznego, w których mają działać poradnie lekarskie. O podziale decydował czynnik demograficzny, jeden lekarz ma przypadać na 50 tys. mieszkańców.

Ozorków wraz z miejscowościami gmin: Parzęczew i Zgierz stanowią jeden z takich obszarów. Burmistrz ma obawy, że po wprowadzeniu nowych zasad udzielania pomocy lekarskiej wielu mieszkańców Ozorkowa będzie miało kłopoty ze skorzystania z niej.

Zdaniem Sochy, jeśli mieszkańcy Ozorkowa po pomoc lekarską będą musieli jeździć do Zgierza, to dla wielu z nich, zwłaszcza mniej zamożnych i starszych, może okazać się to bardzo kłopotliwe, bo nocą te dwa miasta są słabo ze sobą skomunikowane. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH