Łódzkie: nowe punkty nocnej opieki zdrowotnej Fot. archiwum

Mieszkańcy Łodzi i pow. opoczyńskiego, łódzkiego wschodniego, zgierskiego oraz piotrkowskiego będą od 1 października korzystać z nowych punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. W pozostałych powiatach nocną pomoc świadczyć będą te same placówki, co do tej pory.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder, większość mieszkańców woj. łódzkiego będzie od października korzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej w tych samych placówkach, co do tej pory. Nowe punkty świadczące usługi POZ w nocy i w dni wolne od pracy zostaną otwarte w Łodzi oraz powiatach opoczyńskim, łódzkim wschodnim, zgierskim i piotrkowskim.

1 października w całym kraju wchodzi w życie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali; w związku z tym zmieni się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W Łódzkiem po godzinach pracy poradni podstawowej opieki zdrowotnej oraz w soboty, niedziele i święta pacjentami zaopiekuje się 28 szpitali, które zostały zakwalifikowane na I, II i III poziom podstawowego szpitalnego zabezpieczenia. Według danych Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, w regionie łódzkim łatwiej będzie uzyskać taką pomoc, ponieważ liczba zespołów pielęgniarsko-lekarskich zwiększy się z 63 do 67, a liczba punktów nocnej pomocy z 29 do 33.

W Łodzi nocną pomoc medyczną świadczyć będzie siedem zamiast - jak dotychczas - pięciu placówek. Pacjenci z dzielnicy Polesie uzyskają pomoc w szpitalu im. Pirogowa, ze Śródmieścia - w Centrum Medycznym im. Rydygiera, z Widzewa - w C.M. im. Jonschera przy ul. Milionowej, ze wschodu Bałut - w szpitalu przy ul. Przyrodniczej, z zachodu (Radogoszcz, Teofilów) - w szpitalu im. Biegańskiego, z północy Górnej - w szpitalu im. Kopernika, z południa (Chojny, Ruda) - w Szpitalu Zakonu Bonifratrów im. Jana Bożego.

W pow. piotrkowskim opiekę nad pacjentami przejmą dwa podmioty - dla południowej części Powiatowy ZOZ przy ul. Roosevelta, dla północnej - szpital im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W łódzkim wschodnim zamiast Gminnej Przychodni w Andrespolu pacjentami zaopiekują się trzy szpitale: Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi, Szpital im. K. Jonschera w Łodzi i Szpital Specjalistyczny w Brzezinach.

Z końcem września wygaśnie umowa z NZOZ Vita Med, świadczącą świąteczną pomoc dla mieszkańców opoczyńskiego - od października będzie ich leczyć szpital im. Biernackiego w Opocznie.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH