Udział w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej modernizacji Szpitala im. J. Korczaka w Łodzi zgłosiły 23. pracownie architektoniczne. We wrześniu ma zostać zaprezentowany projekt rewitalizacji obiektu.

Zdaniem Wojciecha Szrajbera, dyrektora Szpitala im. Kopernika, w którego strukturach znajduje się obecnie Szpital Korczaka, połączenie zabytkowych, ponad stuletnich pawilonów z nowoczesnym budynkiem szpitalnym może dać efekt porównywalny do „Manufaktury”.

– Rozważaliśmy możliwość przeprowadzenia doraźnych remontów, aby niektóre oddziały mogły przyjmować pacjentów – informuje Wojciech Antoszczyk, pełnomocnik ds. szpitala im. Korczaka. –Koszt takich działań byłby bardzo wysoki, a skoro zapadła już decyzja o kompleksowej rewitalizacji, mogłoby się okazać, że wyrzuciliśmy te pieniądze w błoto.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że po rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję rewitalizacji pierwsze prace przygotowawcze na terenie przy al. Piłsudskiego mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Szacowany koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 120 mln zł. Na wyposażenie szpitala ma być przeznaczone dodatkowe 30 mln zł.

Jak zapewnił marszałek łódzki Włodzimierz Fisiak do 15 listopada powstanie harmonogram finansowania  inwestycji, tak aby część wydatków została ujęta w przyszłorocznym budżecie. Trwają także starania o fundusze unijne, które wspomogłyby proces rewitalizacji szpitala.

Marszałek Fisiak poinformował również dziennikarzy o projekcie utworzenia w Szpitalu im. Kopernika centrum urazowego, na co przeznaczone zostanie 80 mln zł pozyskane z programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko”. Unijna dotacja w wysokości 50 mln zł przeznaczona zostanie również na modernizację Ośrodka Onkologicznego działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH