Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów, z liczbą ponad 900 łóżek od przyszłego roku stanie się jednym z największych szpitali w kraju. Do Centrum Kliniczno Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przeniosą się kliniki z czterech łódzkich szpitali i jedna klinika ze Zgierza.

Pierwsi pacjenci do placówki trafią już we wrześniu przyszłego roku, a pod jego koniec ponad 400-łóżkowy szpital będzie przyjmował chorych na serce, nerki, osoby z problemami ortopedycznymi, a także ciężarne łodzianki. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia szpitala CKD UM w Łodzi.

– Przeniesienie wszystkich klinik kardiologicznych nastąpi we wrześniu lub w październiku. Wcześniej, bo już w kwietniu, w CKD uruchomimy część diagnostyczną. Na parterze budynku będą pracownie z tomografem, rezonansem i z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Na czas przenosin klinik kardiologicznych do CKD większość procedur i kontrakt z NFZ przejmie kardiologia w szpitalu im. WAM – mówi dr Jacek Rysz, dyrektor szpitala.

Ale to nie koniec zmian. Pod koniec przyszłego roku w CKD rozpoczną się przenosiny oddziałów z kolejnych łódzkich szpitali. Dwa piętra zajmą kliniki położnicze, ginekologiczne i neonatologiczne z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Madurowicza. Na jednym z 11 pięter ulokuje się klinika nefrologii, transplantologii nerek oraz dializy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Barlickiego w Łodzi. Także tutaj przeniesie się klinika chorób wewnętrznych ze Zgierza oraz wszystkie kliniki ortopedyczne i rehabilitacja ze szpitala im. Madurowicza.

Uniwersytet Medyczny zdecydował się na kumulację klinik w CKD chcąc stworzyć dla łodzian supernowoczesny szpital, spełniający normy europejskie i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Na początek uruchomionych zostanie 11 pięter budynku. Szpital w 90 proc. zostanie wyposażony w nową aparaturę. Będzie jednym z najnowocześniejszych szpitali w kraju.

Dyrektor Rysz zapewnia, że po przenosinach nie ubędzie ani jedno specjalistyczne łóżko i nie spadnie dostępność pacjentów do specjalistów.

Jak będą funkcjonować szpitale, z których wyniosą się kliniki? W budynku szpitala im. Sterlinga Uniwersytet Medyczny planuje prowadzić działalność medyczną. Wiadomo, że szpital im. Madurowicza zostanie wchłonięty przez szpital Pirogowa. W miejscu, w którym dzisiaj rodzą mieszkanki województwa, będą łóżka internistyczne. Do tej pory nie wiadomo, co się stanie z Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji w Łodzi. Czy po wyprowadzce 2 klinik ortopedycznych oraz rehabilitacji oddziały, na bazie, których działają teraz kliniki, zostaną zlikwidowane? Zarząd Województwa na razie nie ma szczegółowych planów.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH