Łódź: resort zdrowia odesłał "Matce Polce" faktury za leczenie niepłodności ICZMP w Łodzi stracił na razie z tego tytułu ok. 250 tys. zł Fot. ICZMP

Ministerstwo Zdrowia odmówiło Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zapłaty za badania i konsultacje w klinice diagnostyki i leczenia niepłodności i odesłało faktury na kwotę ok. 250 tys. zł, które szpital przesłał resortowi do rozliczenia.

Na działalności łódzkiej kliniki miały wzorować się pozostałe, które MZ zamierza otworzyć w ramach programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego. Szpital opierając się na obietnicach ministra, przyjmował pacjentów w poradniach i rozliczał ich leczenie w miarę możliwości z NFZ: miał wcześniej umowy na finansowanie leczenia w swoich poradniach, które weszły w strukturę kliniki. Ale nie wszystko udało się rozliczyć z Funduszem - informuje Dziennik Łódzki.

Milena Kruszewska, rzeczniczka ministra zdrowia wskazuje, że faktury przysłane przez ICZMP zawierały pozycje nieobjęte obowiązującą umową, zatem nie było podstaw do ich sfinansowania. Przypomina, że obecnie obowiązująca umowa dotyczy dofinansowania zakupu sprzętu i aparatury oraz modernizacji w obrębie laboratorium andrologicznego.

Beata Aszkielaniec, rzeczniczka ICZMP zaznacza, że placówce pozostaje teraz nadzieja, iż Departament Matki i Dziecka w MZ odpowiedzialny za program, znajdzie rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Szpital zwrócił się też z prośbą do prezesa NFZ o umożliwienie realizacji zadań związanych z diagnostyką i leczeniem niepłodności poprzez zwiększenie kontraktu lub umożliwienie uczestniczenia w ewentualnym postępowaniu konkursowym na świadczenia z zakresu położnictwa i ginekologii w rodzaju hospitalizacja.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH