Łódź: dwie placówki z kontraktem NFZ na świadczenia ginekologiczno-położnicze Tak protestowali pacjenci, gdy NFZ nie chciał zapłacić Szpitalowi Pro Familia za porody poza kontraktem. Teraz placówka przegrała w konkursie. Fot. archiwum.

W wyniku postępowania konkursowego od 1 listopada 2017 r. do 31 grudnia 2021 r. świadczenia ginekologiczno-położnicze będą realizowały: SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi i Medeor sp. z o.o. w Łodzi. Oferta Szpitala Pro Familia w Łodzi otrzymała najmniej punktów, placówka nie ma kontraktu.

Do końca października w Łodzi świadczenia ginekologiczno-położnicze na I poziomie referencyjnym są realizowane przez jeden szpital (Medeor sp. z o.o. w Łodzi), który nie został zakwalifikowany do sieci szpitali.

W postępowaniu konkursowym ogłoszonym przez ŁOW NFZ oferty złożyły 3 prywatne szpitale: Medeor sp. z o.o. w Łodzi, SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi, Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Łodzi sp. z o.o.

Wszystkie placówki spełniły wymogi dotyczące realizacji świadczeń. W trakcie postępowania Szpital Specjalistyczny Pro Familia w Łodzi złożył protest, który został uwzględniony przez komisję konkursową. Ostatecznie komisja konkursowa, po ocenie i porównaniu ofert wybrała dwie placówki, których oferty zdobyły największą liczbę punktów za jakość, kompleksowość, cenę i dostępność opieki nad pacjentkami. Kryterium ceny ma marginalne znaczenie.

W wyniku postępowania konkursowego od 1 listopada 2017 r. do 31 grudnia 2021 r. świadczenia będą realizowały: SALVE ZOZ sp. z o.o. w Łodzi i Medeor sp. z o.o. w Łodzi.

- Największą liczbę punktów otrzymały te oferty, które zapewnią kompleksową opiekę nie tylko ciężarnym, przez całą ciążę, ale także pacjentkom z nowotworami i schorzeniami ginekologicznymi. Szpital, którego oferta została oceniona najwyżej, zapewni pacjentkom dostęp do wszystkich badań obrazowych, w tym rezonansu i tomografii komputerowej, ponadto możliwość kontynuacji leczenia w poradni przyszpitalnej, a także wykonanie zabiegów embolizacji narządowej bez użycia leków - poinformowała Anna Leder, rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Oferta Szpitala Pro Familia w Łodzi otrzymała najmniej punktów, zajęła ostatnie miejsce w rankingu i nie została wybrana. Aktualnie szpitalowi przysługuje wgląd do ofert konkurentów (z wyjątkiem części zastrzeżonych przez oferentów) oraz odwołanie się od wyników postępowania konkursowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH