Łódź: NFZ o nadwykonaniach szpitala Pro Familia Szpital Pro Familia nie posiada kontraktu z NFZ; domaga się od płatnika uregulowania faktur za porody nagłe. Fot. Fotolia (zdj. ilustracyjne)

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że Szpital Pro Familia w Łodzi jest prywatną placówką, która nie posiada kontraktu z NFZ - podaje na swojej stronie internetowej łódzki oddział NFZ. Wyjaśnienie jest odpowiedzią na prasowe informacje, że NFZ nie płaci szpitalowi za porody nagłe.

Pragniemy podkreślić, że Łódzki OW NFZ zakontraktował w Łodzi świadczenia położniczo-ginekologiczne i neonatologiczne w pięciu szpitalach: Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Medyczne im. L Rydygiera, Salve, Szpitalu im. M. Madurowicza, Szpital Medeor Plus.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Szpital im. M. Madurowicza to placówki udzielające świadczeń na najwyższym III poziomie referencyjnym. Kontrakty z tymi placówkami zawarte są do 30 czerwca 2017 r.

W opinii konsultantów wojewódzkich dostęp do tego typu świadczeń jest w Łódzkiem zabezpieczony. Wskazują na to także mapy potrzeb zdrowotnych opublikowane przez Ministra Zdrowia.

Skala przyjęć przez Szpital Pro Familia 1450 porodów matek w stanie nagłym jest niespotykana i budzi wątpliwości. Nieprawdą jest, że Szpital Pro Familia złożył do NFZ dokumenty rozliczeniowe na kwotę 7,6 mln zł - czytamy w wyjaśnieniach zamieszczonych na stronie Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Szpital Pro Familia złożył 131 wniosków o zapłatę za świadczenia udzielone pacjentkom w stanie nagłym w oparciu o art. 19 ust. 6 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej na kwotę 271.786,38 zł, co stanowi 3,5% kwoty, o której informuje Szpital - podaje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ

Wnioski szpitala są aktualnie oceniane pod względem merytorycznym i finansowym. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ, który wydaje publiczne pieniądze, jest zobowiązany do rzetelnej oceny każdego wniosku i rozstrzygnięcia, czy każde wykazane świadczenie miało charakter nagły.

Czytaj też: Łódź: szpital Pro-Familia w trudnej sytuacji finansowej

Więcej: www.nfz-lodz.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH