W dniach 15-19 września 2014 r. w Łodzi odbędzie się III Kongres Bioekonomii.

Panele podczas Kongresu skupią się głównie na takich zagadnieniach jak: zielona infrastruktura jako elementarny składnik tworzenia smart cities; mechanizmy finansowania biogospodarki z uwzględnieniem funduszy strukturalnych w nowej perspektywie finansowej; wydłużenie aktywności zawodowej poprzez promowanie koncepcji "srebrnej gospodarki".

W ramach warsztatów tematycznych podjęta zostanie dyskusja o zagrożeniach cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wpływu hałasu na nasze zdrowie i komfort życia. Międzynarodowy Kongres Bioekonomii to kluczowe wydarzenie w ramach Tygodnia Bioekonomii, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-19 września.

Najważniejsze cele Kongresu to inwentaryzacja aktualnego stanu bioekonomii i wypracowanie rekomendacji, które wzmocnią proces jej tworzenia w Polsce i Europie oraz wypracowanie rekomendacji w zakresie specjalizacji regionu w technologiach  bioekonomii.

Postęp w nauce sprawia, iż bioekonomia staje się jednym z najdynamiczniejszych sektorów europejskiej ekonomii, a przemysły z nią powiązane stają się jednymi z największych pracodawców. Oparcie przemysłu na odnawialnych surowcach naturalnych umożliwi wprowadzenie zrównoważonej produkcji przemysłowej. To z kolei wpłynie na podniesienie jakości żywności i przełoży się na czyste środowisko.

Wszystkie sektory muszą być porównywalne w zakresie innowacyjności i efektywności. Ważne jest, aby skuteczna polityka wspierania przedsiębiorczości zachęcała do promowania i wspierania tradycyjnych przedsiębiorstw w zakresie zmian procesów technologicznych. Taka idea jest rezultatem wspólnego wysiłku ekspertów zaangażowanych w dziewięć oddzielnych Platform Technologicznych w ramach których określono podstawowe aspekty bioekonomii.

W ramach prac Platform Technologicznych zidentyfikowano i opisano sześć „Dużych Wyzwań” przed którymi stoi obecnie świat i Europa.

Organizator:
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament ds. Przedsiębiorczości
ul. Moniuszki 7/9
90-101 Łódź

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH