Szpitale wciąż nie otrzymały dodatkowych środków z budżetu na wypłatę wyższych wynagrodzeń lekarzom rezydentom, które powinny być wyrównane od stycznia tego roku. Mają one trafić do szpitali do 28 lipca. Nie wiadomo jednak, czy resortowi zdrowia uda się dotrzymać tego terminu.

Od 4 maja obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym wynagrodzenie lekarzy rezydentów wzrasta od tego roku. Miesięczna płaca rezydenta ma wynosić 3170 zł dla tych, którzy odbywają specjalizację w ramach dziedziny niedeficytowej oraz 3602 zł dla lekarzy uczących się specjalizacji uznanych za dziedziny priorytetowe. W kolejnych latach kwoty te mają wzrosnąć odpowiednio do 3458 zł i 3890 zł.

Wciąż jednak trwają prace nad przygotowaniem aneksów do umów rezydenckich, które warunkują przekazanie jednostkom szkolącym pieniędzy na podwyżki. Na aneksy czeka aż 3 tys. umów o pracę przyszłych specjalistów.

– Zgodnie z zapisami umowy zawartej pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a szpitalami szkolącymi rezydentów, przekazywanie środków następuje do 28. dnia pierwszego miesiąca każdego kwartału. Przewidujemy, że do tego terminu zostanie zrealizowana kolejna transza przelewów – mówi Krzysztof Suszek, dyrektor Biura Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH