Lekarze nadal chętnie wyjeżdżają za granicę Doświadczeni, władający językiem angielskim specjaliści z innych krajów są podporą wielu systemów ochrony zdrowia na Zachodzie.

Z badań Stowarzyszenia Medycznego HCSA wraz z Hays Poland wynika, iż specjaliści branży medycznej wciąż chętnie przyjmują zagraniczne oferty pracy.

Głównym powodem do podjęcia pracy za granicą są korzyści finansowe – tak odpowiedziało 66% ankietowanych. Jednakże dla ok. 32% respondentów najważniejszym argumentem przemawiającym za podjęciem pracy poza Polską są możliwości dalszego rozwoju zawodowego – informuje Kinga Sulik, ekspert Hays Poland zajmujący się rekrutacją specjalistów.

Zainteresowanie pracą zagranicą – gdyby taka oferta była prezentowana przez agencję rekrutacyjną, bądź bezpośrednio przez placówkę służby zdrowia – wykazało 90% respondentów. Jedynie 2% ankietowanych nie wyraziło chęci otrzymywania propozycji pracy.

Wyniki te pokazują, iż firmy doradztwa personalnego cieszą się dużym zaufaniem, szczególnie te międzynarodowe, zapewniające przyszłym pracownikom wsparcie na miejscu, jak i w kraju docelowym, w którym kandydat podejmie pracę. Wysoki odsetek zainteresowanych świadczy również o otwartości kadry medycznej na migracje w celu podjęcia pracy.

32 % badanych wyraziło duże zainteresowanie warsztatami informacyjnymi na temat możliwości pracy za granicą, a 61 % średnie. Żaden z badanych nie odmówił wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu. Warto zwrócić również uwagę, iż cechą którą pracodawcy cenią wśród personelu medycznego jest elastyczność. Specjaliści w sektorze medycznym, którzy są skłonni zmieniać miejsce pobytu oraz wykonywania zawodu co np. 6 m-cy będą bardzo pożądaną grupą zawodową.

Forma zatrudnienia taka, jak „locum”, czyli na czas krótki i określony, a więc np. kilka tygodni/miesięcy w Polsce i kilka tygodni/miesięcy poza granicami naszego kraju, staje się pożądana wśród pracodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH