Rada Powiatu Kłodzkiego większością jednego głosu przyjęła uchwałę o likwidacji tamtejszego szpitala wraz z komórkami organizacyjnymi, m.in.: izbą przyjęć, poradnią chirurgii ogólnej, pracownią rentgenodiagnostyki ogólnej, pracownią USG. Zarząd Powiatu taką decyzję argumentuje rachunkiem ekonomicznym.

- Zadziwiające jest to, z jaką determinacją, zarząd zmierza do tego, żeby zlikwidować ten szpital - podsumował głosowanie radny M. Bogdał.

Sprawa przyszłości szpitala w Lądku Zdroju również tym razem wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców i władz samorządowych gmin, których bezpośrednio dotyczy: Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego. Przybyli na sesję Rady licząc na decyzję przeciwną do tej, jaką usłyszeli.

Jak informuje wicestarosta Marek Jagódka, likwidacja działalności przychodni zdrowia ustanie w czwartym kwartale br., natomiast działalność szpitalna wygaszona zostanie z końcem grudnia, z chwilą wygaśnięcia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi w tym miejscu. Pomoc medyczna w dni świąteczne oraz w porze wieczorowo-nocnej będzie świadczona przez pozostającą nadal w Lądku Zdroju podstację pogotowia ratunkowego (dyżur lekarski).

Dolnośląskie jest tym regionem kraju, w którym działa najwięcej małych szpitali powiatowych. Są powiaty, w których było po kilka takich placówek. Aktualna polityka regionalna zmierza do konsolidacji dublowanych oddziałów i łączenia lecznic w celu lepszego zarządzania tymi placówkami. Jak tłumaczą władze samorządowe duża ilość małych szpitali w woj. dolnośląskim, to historyczna scheda oddziedziczona po nieistniejącym już Układzie Warszawskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH