Kurs akcji Voxel spadł w debiucie na New Connect o 21,05 proc.

Kurs akcji spółki Voxel, działającej na rynku diagnostyki obrazowej, spadł na otwarciu w debiucie na rynku New Connect o 21,05 proc. do 15 zł. Latem Voxel wyemitował 1 mln akcji. Wartość oferty sięgnęła 27 mln zł.

Firma Voxel SA zadebiutowała na rynku NewConnect we wtorek (11 października). Voxel jest 316. spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu NewConnect i 137. tegorocznym debiutantem.

- Jesteśmy na początku giełdowej przygody. Jestem przekonany, że wygramy walkę o rynek, wyniki i zaufanie inwestorów - powiedział Jacek Liszka, prezes Zarządu Voxel SA podczas debiutu.

Środki pozyskane z oferty publicznej Voxel chce przeznaczyć na finansowanie realizacji centrum diagnostycznego PET-TK-MR wraz z cyklotronem w Krakowie (14 mln zł), wcześniejszą spłatę pożyczki zaciągniętej w SGEL Polska na sprzęt medyczny oraz prace adaptacyjno-budowlane w centrum diagnostycznym PET-TK-MR w Krakowie (7 mln zł), finansowanie części inwestycji budowy pracowni diagnostycznej w Żorach (5 mln zł) oraz finansowanie działalności badawczo-rozwojowej (1 mln zł).

Łącznie w latach 2011-12 grupa planuje zainwestować około 50 mln zł. Prócz funduszy pozyskanych w ramach emisji akcji, spółka zamierza korzystać m.in. z finansowania dłużnego poprzez zaciąganie kredytów bankowych i pożyczek, leasingu lub też poprzez emisję dłużnych papierów wartościowych.

W skład grupy kapitałowej Voxel wchodzą spółki zależne: Centrum Diagnostyki Obrazowej z siedzibą w Jeleniej Górze oraz Alteris z siedzibą w Katowicach.

Łącznie Grupa dysponuje siecią 21 Medycznych Centrów Diagnostycznych, w tym otwartym w czerwcu 2011 r. w Krakowie nowoczesnym ośrodkiem, wykorzystującym fuzję badań PET-CTR-MR na potrzeby onkologii, neurologii i kardiologii.

Voxel jest dostawcą usług związanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie. Spółka oferuje wysokospecjalistyczne usługi z zakresu diagnostyki obrazowej - szczególnie tomografię obrazową, rezonans magnetyczny i pozytonową tomografię emisyjną - teleradiologii oraz outsourcingu usług medycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH