Kujawsko-Pomorskie: sejmik przegłosował fuzję szpitala z pogotowiem

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyjął dziś (27 sierpnia) uchwałę o połączeniu dwóch włocławskich placówek medycznych, Szpitala Wojewódzkiego i Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Jak twierdzi Urząd Marszałkowski Województwa KujawskopOmorskiego, takie rozwiązanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez medyczne związki zawodowe, radę społeczną lecznicy i wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie medycyny ratunkowej.

W czerwcu br. informowaliśmy o sprzeciwie wobec fuzji: Włocławek: pracownicy pogotowia nie chcą połączenia ze szpitalem

Jak czytamy w komunikacie samorządu, fuzja w wyniku której powstanie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny to podwaliny pod utworzenie we Włocławku silnego subregionalnego ośrodka medycznego, odpowiadającego nie tylko na zapotrzebowanie mieszkańców, ale będącego też atrakcyjnym miejscem pracy dla specjalistów.

Pozwoli to m.in. na zatrzymanie procesu odpływu personelu, hamującego rozwój tej lecznicy. Drugą ważną przesłanką jest korzystna w procesie leczenia i interwencji medycznej integracja szpitalnego oddziału ratunkowego i ratunkowych zespołów wyjazdowych.

Funkcjonalnym dopełnieniem kształtu szpitala będzie w przyszłości dodanie do jego struktury centrum zdrowia psychicznego z całodobowymi oddziałami zlokalizowanymi na terenie placówki, w bezpośrednim sąsiedztwie stanowiącego przyjazne otoczenie terapeutyczne kompleksu leśnego.

Podstawą połączenia jest przejęcie pracowników i mienia oraz zobowiązań obu placówek przez nowo powstający ośrodek. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH