Wicemarszałek województwa kujawsko - pomorskiego domaga się zwiększenia profilaktyki onkologicznej, jednak odmawia dofinansowania zakupu nowoczesnych urządzeń.

Władze Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku pod koniec lutego br. złożyły wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie projektu środkami z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W projekcie znalazł się zakup m.in. mammografu, ultrasonografu i kolonoskopu. ZOZ ogłosił przetarg na zakup urządzeń, po czym dostał z Urzędu odmowę dofinansowania.

W piśmie z Departamentu Wdrażania Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego wyjaśniono, że MZOZ nie ma w swej strukturze opieki stacjonarnej i nie kwalifikuje się do dofinansowania w ramach tego rozdania funduszy. ZOZ-y udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki ambulatoryjnej powinny być z zasady kwalifikowane do innego poddziałania.

Z taką argumentacją nie zgadza się prezes MZOZ, Andrzej Wasielewski. Jego zdaniem, przepisy nie narzucają obligatoryjności, pozostawiając uchyloną furtkę dla podjęcia odmiennych działań w przypadku zaistnienia określonych okoliczności, do któyrch należy poprawa jakości usług medycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH