Kujawsko-Pomorskie: można aplikować o środki na sprzęt medyczny i usługi opiekuńcze Nabór wniosków ruszy 30 grudnia i potrwa do 28 lutego 2017 roku. Fot. Archiwum

Trwa aplikowanie o wsparcie finansowe projektów w konkursach ogłoszonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aktualne nabory wniosków dotyczą m.in. inwestycji w sprzęt medyczny oraz rozwoju usług opiekuńczych.

Jak informuje Biuro Prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, w najnowszych naborach wniosków do rozdysponowania jest m.in. na zakup wyposażenia dla przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

- Podzielimy też środki na rozwój usług opiekuńczych oraz realizację kompleksowych programów umożliwiających aktywne włączenie społeczne i powrót na rynek pracy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego województwo dysponuje kwotą 9,5 mld zł.

Wśród dwóch ogłoszonych naborów wniosków jest konkurs dotyczący wsparcia na wyposażenie w sprzęt medyczny przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoriów opieki specjalistycznej. Aplikować mogą wszystkie pomioty prowadzące finansowaną ze środków publicznych tego rodzaju działalność leczniczą i diagnostyczną, w tym praktykujący indywidualni lekarze i pielęgniarki.

W puli konkursowej jest 8,6 mln zł, wysokość dofinansowania może wynieść 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Nabór wniosków ruszy 30 grudnia i potrwa do 28 lutego 2017 roku.

Drugi z naborów dotyczy inwestycji w infrastrukturę medyczną oraz zakupu sprzętu w szpitalach wojewódzkich. W puli tego konkursu znajduje się 69,3 mln zł. Nabór wniosków przewidziano od 30 grudnia do 30 czerwca 2017 r.

Więcej: www.kujawsko-pomorskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH