Kujawsko-Pomorskie: konkursy na zadania publiczne w ochronie zdrowia

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił nabór ofert w otwartych konkursach na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Siedem z 15 ofert dotyczy rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

W ramach konkursu „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w województwie kujawsko-pomorskim” wsparte zostaną między innymi różnego rodzaju programy profilaktyczne i rehabilitacyjne skierowane do młodzieży i osób dorosłych, akcje edukacyjne i zajęcia terapeutyczne. Na ich realizację przeznaczono 200 tys. zł.

Na przeciwdziałanie narkomanii, w tym m.in. na edukację młodzieży, profilaktykę uzależnień wśród studentów oraz wsparcie dla rodzin osób uzależnionych wyasygnowano 250 tys. zł .

Organizacje pozarządowe mogą także liczyć na dofinansowanie zadań służących aktywizacji środowisk wiejskich w zakresie profilaktyki uzależnień. W puli tego konkursu jest 50 tys. zł, które można przeznaczyć np. na działalność punktów konsultacyjnych zajmujących się rozwiązywaniem problemów alkoholizmu lub narkomanii na wsi.

Dofinansowane zostaną też różnego rodzaju działania związane z pomocą dla osób przewlekle chorych i wymagających stałej opieki. Wsparcie zostanie też przeznaczone na pomoc dla rodzin tych osób. Na ten cel trafi 270 tys. zł .

Na ochronę i promocję zdrowia zarezerwowano 100 tys. zł. To pieniądze na działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, zdrowia psychicznego oraz  poprawę jakości życia osób chorych.

W konkursie pt. „Wspieranie zadań z zakresu rehabilitacji dzieci niewidomych i słabo widzących”, dofinansowanie trafi  na realizację programów rehabilitacji, naukę pisma Braille’a  oraz naukę czynności dnia codziennego dla dzieci do 7. roku życia. W puli jest 90 tys. zł.

W ramach konkursu „Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych” wsparcie przewidziano dla organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć związanych z promowaniem aktywności osób niepełnosprawnych, prowadzeniem rehabilitacji, organizacją  szkoleń, kursów i doradztwa zawodowego, a także m.in. szkoleniem psów przewodników. Na te działania samorząd chce przeznaczyć 200 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH