Krosno: odwołają dyrektora szpitala?

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, Mirosław Leśniewski, może zostać odwołany z pełnionej funkcji. Zmiany takie zapowiada zarząd województwa, któremu podlega szpital.

Zdaniem członka zarządu województwa Sławomira Miklicza powodem, dla którego zarząd rozważa odwołanie dyrektora szpitala w Krośnie są pogarszające się wyniki finansowe placówki. - Na koniec lipca tego roku szpital miał ponad 8 mln zł zadłużenia - powiedział, w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, Miklicz.
 
- Rozmawiałem osobiście z dyrektorem Leśniewskim, przedstawiłem mu zarzuty zarządu. Dyrektor przyjął je i podał się do dyspozycji zarządu. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim - dodał.

Swoją decyzję zarząd przekazał też Radzie Społecznej, kierując do niej wniosek o wyrażenie opinii w tej sprawie. Na zaopiniowanie wspomnianej decyzji Rada ma czas do 9 września. Decyzja jej nie jest  jednak wiążąca dla zarządu. Zdaniem członków Rady sytuacja szpitala nie jest taka zła, wprawdzie ma on ponad 8 mln zł długu, jednak posiada też niezapłacone nadwykonania za ostatnie dwa lata, o wartości 9,5 mln zł. 
 
Zarząd nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jak przyznał Sławomir Miklicz, władze województwa nie wykluczają też możliwości wspólnego opracowania planu naprawczego szpitala. - Do 15 września szpital w Krośnie, tak jak i inne placówki, ma przygotować plan restrukturyzacji. Zostanie on przestawiony zarządowi i będzie przez niego omawiany - tłumaczy.
 
Dopiero po tym zapadnie ostateczna decyzja o ewentualnej zmianie na stanowisku dyrektora. Jeżeli zarząd odwoła dyrektora, będzie to 15 zmiana dyrektora tego szpitala w ciągu 15 lat.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH