Część lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie grozi, że złoży wypowiedzenia, jeśli dyrektorem będzie nadal Mariusz Kocój. Do marszałka województwa złożyli wotum nieufności i domagają się odwołania dyrektora.

- Możliwości współpracy wyczerpały się. Dyrektor Kocój lekceważy nasze środowisko, postępuje tak, żeby wywołać konflikty i skłócić lekarzy. Działa na szkodę szpitala i pacjentów - mówił dziennikarzom Paweł Wołejsza, szef Związku Zawodowego Lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie.

Lekarze zarzucają dyrektorowi nie tylko konfliktowanie środowiska. Uważają, że spowodował odejście ze szpitala wielu specjalistów. - Nie musiał ich zwalniać. Wystarczyło, że skutecznie zniechęcił ich do pracy. Jeśli tak dalej pójdzie, to pacjentów nie będzie miał kto leczyć  - uważa Wołejsza.

Mariusz Kocój, dyrektor krośnieńskiej placówki twierdzi, że racjonalizuje zatrudnienie w szpitalu, a lekarze się temu sprzeciwiają. Szpital jest w okresie realizacji planu naprawczego, szuka oszczędności, co nie wszystkim się podoba.

Wotum nieufności wobec dyrektora Kocója podpisały dwa związki - Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Związek Lekarzy Anestezjologów.

- My nie będziemy strajkować. W czwartek będziemy wiedzieć, ilu lekarzy jest gotowych złożyć wypowiedzenia. Jeśli dyrektor nie chce z nami współpracować, niech pracuje sam albo zatrudni innych lekarzy - zapowiadał doktor Paweł Wołejsza. Niestety, był w czwartek nieobecny w szpitalu i portalowi rynekzdrowia.pl nie udało się z nim skontaktować.

 - W szpitalu jest jeszcze dziewięć innych związków zawodowych. Zapytałem, jak oceniają dotychczasowe działania dyrekcji. I okazało się, że mają zupełnie inne zdanie niż lekarze - przekonuje dyrektor Mariusz Kocój.

We poniedziałek (1 czerwca) wotum nieufności wobec dyrektora szpitala dotarło do zarządu województwa. Zawarte w nim były poważne zarzuty - mobbing, torpedowanie prób rozmów - wraz żądaniem ustąpienia dyrektora ze stanowiska.

Na miejscu z sytuacją w szpitalu chciał się zapoznać wicemarszałek województwa podkarpackiego Kazimierz Ziobro, który dzisiaj (4 czerwca) przebywał w Krośnie. Wizyta marszałka była zapowiedziana w szpitalu dwa dni wcześniej. Niestety Związek Zawodowy Lekarzy, który wstępował wcześniej o odwołanie dyrektora, odmówił spotkania.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH