Krosno: jednak planują ewakuację Foto: krosno.med.pl

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie dzisiaj (13 listopada) wstrzymał przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi w większości oddziałów.

23 listopada rozpocznie się ewakuacja chorych do placówek w innych miastach.

Chorzy trafią do placówek przede wszystkim w:
• Przemyślu,
• Dębicy,
• Rzeszowie,
• Brzozowie,
• Jaśle,
• Jarosławiu,
• Sanoku,
• Lesku
• i Strzyżowie.
150 chorych z Krosna będzie przewożonych w dwóch etapach. Czynne pozostaną dwa oddziały: paliatywny z 14 obecnie pacjentami i rehabilitacyjny.

Jak zapewnił dyrektor szpitala Mariusz Kocój nagłe, pilne i ostre przypadki są przyjmowane. Wyjaśnił jednak, że ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów są już od pewnego czasu, ale miało to związek z brakiem środków finansowych, ponieważ limit wynikający z kontraktu szpital już wypracował. Za drugie półrocze br. NFZ zalega już placówce ok. 6 mln zł za tzw. nadwykonania. W szpitalu obecnie przebywa 500 pacjentów na 700 łóżek.

Obecnie wstrzymanie przyjęć na planowane operacje wynika z przygotowywania placówki do wygaszania oddziałów.

Na stronie internetowej szpitala pojawiła się informacja, że „w związku z rozpoczętą procedurą przygotowującą Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie do czasowego, trzymiesięcznego zawieszenia działalności pacjenci, którzy mają ustalone terminy przyjęć planowych do poszczególnych oddziałów oraz na wizyty w poradniach specjalistycznych i pracowniach będą sukcesywnie wpisywani na listy oczekujących począwszy od dnia 1 marca 2010 roku. O nowym terminie przyjęcia, zostaną poinformowani przez osoby odpowiedzialne za prowadzenie list oczekujących”.

Warto tu przypomnieć, że przygotowania do ewakuacji szpitala, to skutek wielomiesięcznego konfliktu pomiędzy częścią lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie a dyrektorem placówki Mariuszem Kocójem. Już w maju do marszałka województwa lekarze złożyli wotum nieufności (w sumie ten wniosek był zgłaszany czterokrotnie) wobec szefa placówki. Domagali się jego odwołania pod zarzutem lekceważenia środowiska lekarskiego, stosowania lobbingu i wywoływania konfliktów, a na dowód przytaczali liczbę lekarzy, którzy z tych powodów ze szpitala odeszli.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH