Krosno Odrzańskie: Zachodnim Centrum Medycznym pokieruje nowy prezes Niestety do dzisiaj nie ma w powiecie oddziałów: interny i pediatrii. Fot. Shutterstock

Walne zgromadzenie wspólników samorządowej spółki Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim i Gubinie zdecydowało o zatrudnieniu nowego prezesa, który pokieruje szpitalem.

Miejsce Tadeusza Grabskiego zajął Łukasz Dolata, menadżer i ekonomista, który do 2016 r. zarządzał Szpitalem Wojewódzkim w Koninie. Powodem odejścia dotychczasowego prezesa Zachodniego Centrum Medycznego (ZCM) jest niepowodzenie w odtworzeniu oddziału wewnętrznego szpitala.

Zachodnie Centrum Medyczne powstało w miejscu szpitala prowadzonego wcześniej przez operatora zewnętrznego - Grupę Nowy Szpital. W 2016 r. samorząd powiatowy, niezadowolony ze współpracy z operatorem, wypowiedział umowę dzierżawy. Doszło do utraty kontraktu i zatrzymania pracy szpitala na ponad pół roku.

Szpital udało się reaktywować samorządowej spółce. Utworzono Zachodnie Centrum Medyczne - w dwóch lokalizacjach - w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

- Odtworzyliśmy oddział chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, zakład opiekuńczo-leczniczy, laboratorium; działa opieka świąteczna i nocna, poradnia urologiczna, chirurgiczna, ortopedyczna i poradnia K - mówił portalowi rynekzdrowia.pl w marcu wicestarosta Tomasz Kaczmarek.

Niestety do dzisiaj nie ma w powiecie oddziałów: interny i pediatrii, i - jak tłumaczy starosta - mieszkańcy są bardzo niezadowoleni. Część lekarzy, nawet tych związanych z powiatem, po prostu z niego "uciekła" do pracy w innych szpitalach.

- Lekarze mówią wprost: nie chcemy mieć nic wspólnego z tym szpitalem. I mówią tak, choć w placówce jest już całkowicie inna organizacja i prowadzi ją spółka z dużym zabezpieczeniem w postaci kapitałów samorządów - miejskiego i powiatowego - wyjaśniał nam z niepokojem wicestarosta.

Jak przekonuje wicestarosta Tomasz Kaczmarek, nowy prezes spółki przedstawił nowe możliwości rozwoju i uatrakcyjnienia oferty szpitala. - Poza tym ma wielkie doświadczenie, nie tylko w zakresie służby zdrowia. Działał również w wielu spółkach na terenie Poznania. Potrzebujemy kogoś z konkretną wizją. Myślę, że wkrótce nowy prezes osobiście przedstawi szczegółowe plany - powiedział Gazecie Lubuskiej.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH