SPZOZ w Kraśniku jest w coraz większych kłopotach finansowych. Pierwszy kwartał tego roku zamknął stratą w wysokości ponad 1,7 mln złotych. Na majowej sesji Rady Powiatu radni przyjęli opracowany program naprawczy placówki, który wprowadzany jest w życie.

– Program, który ma poprawić kondycję finansową zakłada realizację bardzo wielu elementów - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jerzy Podgórski, sekretarz Starostwa Powiatowego w Kraśniku. – Miedzy innymi zakłada przeniesienie oddziałów szpitali, koncentrację ich  w jednym miejscu. Oczywiste jest, że nie obejdzie się też redukcji zatrudnienia. Przygotowana jest także zmiana  w zakresie zatrudnienia firm zewnętrznych do prowadzenia pralni i sprzątania placówki.

O pracę w szpitalu nie muszą się obawiać tylko lekarze i pielęgniarki.

– Na pewno po przenosinach do jednego budynku są jakieś dublujące się etaty w laboratorium. Analizujemy również strukturę zatrudnienia i możliwości redukcji personelu pomocniczego, niemedycznego – stwierdza dyrektor kraśnickiego szpitala Piotr Krawiec.

Tak poważne kłopoty finansowe wzięły się między innymi stąd, że szpital nie dostał pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia za usługi medyczne wykonane ponad ustalony limit. Poza tym, co już na początku roku stwierdziła niezależna firma audytorska, szpital ponosi straty także z powodu przerostu zatrudnienia, dużych koszty mediów i działalności pomocniczej, niemedycznej.

Według audytorów, ratunkiem jest redukcja zatrudnienia o 101 etatów oraz przeniesienie wszystkich oddziałów do pomieszczeń szpitalnych w starej części Kraśnika. W szpitalu przeprowadzono już pierwsze redukcje zatrudnienia. Pracę straciło od początku roku 45 osób. Obecnie w szpitalu zatrudnionych jest około 750 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH