Kraków: zmiana na stanowisku p.o. dyrektora Szpitala im. Babińskiego

Marek Szwarczyński, dotychczasowy dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego będzie pełnił obowiązki dyrektora Szpitala im. Babińskiego do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Taką decyzję podjął w piątek (27 lipca) zarząd województwa małopolskiego. Niespełna miesiąc temu - 2 lipca - odwołana została dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie Marzena Grochowska, która nie doszła do porozumienia z protestującą załogą. Jej obowiązki przejęła wówczas zastępca dyrektora ds. lecznictwa Danuta Woźniak.

- Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył dziś obowiązki dyrektora szpitala Markowi Szwarczyńskiemu, bo chce, by zarządzanie placówką było bardziej dynamiczne - powiedział Piotr Odorczuk, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Szwarczyński kierował Departamentem Zdrowia i Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. W 2001 - 2006 roku pracował w małopolskim oddziale NFZ (m.in. jako naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej oraz p.o. zastępcy dyrektora ds. medycznych), potem był m.in. był głównym specjalistą w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Kandydaci na dyrektora Szpitala im. Babińskiego, który jest jedną z największych placówek psychiatrycznych w kraju, mogą się zgłaszać do 6 sierpnia.

Na początku maja w placówce w Kobierzynie rozpoczął się protest załogi, która domagała się podwyżek płac. Po odwołaniu dyrektor Grochowskiej ostre formy protestu czyli głodówka i okupacja budynku administracyjnego szpitala zostały zawieszone. Załoga pozostaje w sporze zbiorowym związanym z płacami.

Placówka zatrudnia ponad tysiąc pracowników i leczy stacjonarnie ponad 800 pacjentów, oprócz tego udziela pomocy w trybie dziennym i ambulatoryjnym.

Szpital działa na terenie zabytkowego kompleksu szpitalno-parkowego. Zarząd Województwa zamierza podpisać trójstronne porozumienie ze szpitalem oraz spółką Małopolskie Parki Przemysłowe dotyczące rewitalizacji tego terenu. Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe, której prezesem jest były wojewoda Stanisław Kracik miałyby użyczyć szpitalowi budynki, w których prowadzi on działalność leczniczą i zająć się zarządzaniem pozostałymi obiektami i rewitalizacją całego kompleksu. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH