Kraków: szpital w partnerskiej sieci współpracy

Dobiega końca program międzynarodowej współpracy krakowskiego Szpitala Bonifratrów z 3 bonifraterskimi Szpitalami - w Bratysławie, Linzu i Brnie oraz dwoma partnerami z Krakowa - Stowarzyszeniem Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Promocji Nauki im. prof. Jerzego Stachury oraz Fundacją Badania Nad Miażdżycą Zarostową Tętnic Kończyn Dolnych.

Współpraca między partnerami koncentrowała się na wymianie doświadczeń w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów, transferze wiedzy i dobrych praktyk w obszarze specjalistycznej opieki - chirurgii naczyń, angiologii, chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, endoskopii i standardów postępowania pielęgniarskiego, jak również na podwyższaniu standardów zarządzania jednostką szpitalną i sieciami placówek medycznych w warunkach szybko rozwijających się nowoczesnych technologii medycznych.

W projekcie brała udział kadra lekarska, pielęgniarska i menedżerska. W ciągu dwóch lat realizacji projektu, uczestniczyło w nim ponad 600 specjalistów.

- Udział w dwuletnim projekcie o wymiarze europejskim pozwolił nam na nawiązanie ścisłej współpracy z zagranicznymi placówkami medycznymi, wymianę doświadczeń, jak również utwierdzenie się w przekonaniu, że w naszym szpitalu wykorzystujemy z sukcesem zaawansowane techniki diagnozowania i leczenia pacjentów nie odbiegające od europejskich i światowych standardów. Mamy nadzieję, że projekt ten to początek długofalowej współpracy i budowanie sieci międzynarodowych powiązań szpitala i województwa małopolskiego z innymi regionami - podkreśla Marek Krobicki, prezes spółki zarządzającej Szpitalem Bonifratrów w Krakowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pozwolił rozszerzyć profesjonalną kooperację województwa małopolskiego z partnerskimi regionami w Austrii, Czechach i Słowacji jak i zaprezentować Szpital Bonifratrów jako istotny element nowoczesnego systemu wysokospecjalistycznej opieki zdrowotnej na terenie województwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH