Kraków: Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika z akredytacją MZ

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie otrzymał w środę (27 listopada) certyfikat Szpitala Akredytowanego przez ministra zdrowia. Świadczy on o tym, że placówka spełniła wszystkie standardy wymagane, aby być uznaną za w pełni bezpieczną i przyjazną pacjentom.

- Uzyskanie akredytacji to trudny proces, w który trzeba było włożyć dużo wysiłku i pieniędzy, ale myślę, że będzie to procentowało w przyszłości - powiedział podczas uroczystości wręczenia certyfikatu dyrektor krakowskiej lecznicy Stanisław Stępniewski.

Akredytacja przyznawana jest przez Ministerstwo Zdrowia na wniosek rady akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Obecnie posiada ją 137 placówek na terenie całego kraju. Krakowski szpital dziecięcy otrzymał akredytację na trzy lata - do 24 września 2016 roku.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uzyskał łączną ocenę spełnienia wszystkich standardów na wysokim poziomie 90 proc., co pozwoliło mu znaleźć się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych placówek w Polsce. Status szpitala akredytowanego przyznawany jest od 75 proc. poziomu spełniania standardów.

Maksymalne oceny otrzymały m.in.: bezpieczeństwo pacjenta, kontrola zakażeń, laboratorium, diagnostyka obrazowa i odżywianie.

Jak podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego odpowiedzialny za ochron e zdrowia Wojciech Kozak, szpitale certyfikowane wyznaczają najwyższe standardy wśród placówek w województwie. - Narodowy Fundusz Zdrowia nie nadąża za postępem jakości - za tym certyfikatem powinna iść pewność kontraktowania, w ten sposób NFZ powinien doceniać te placówki. Mam nadzieję, że tego się doczekamy - zaznaczył.

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie powstał 137 lat temu. Obecnie dysponuje 100 łóżkami pediatrycznymi, 25 łóżkami psychiatrycznymi oraz 25 miejscami na psychiatrii dziennej.

Placówka oferuje specjalistyczne usługi zarówno w zakresie lecznictwa zamkniętego, jak i ambulatoryjnego. Posiada pięć oddziałów i 14 poradni specjalistycznych. Zatrudnia 225 pracowników w tym 30 rezydentów, kształcących się w zakresie pediatrii, psychiatrii dziecięcej, reumatologii dziecięcej, alergologii dziecięcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH