Kozienice: szpital z coraz większymi długami Sytuacja kozienickiego szpitala jest zła. Fot. Fotolia

Szpital Powiatowy w Kozienicach zaciągnął kolejny kredyt, tym razem w wysokości 10 mln zł. Dzięki nowej pożyczce spłacił 6 z 10 mln zł wcześniejszego zobowiązania wobec spółki, która pożyczyła mu pieniądze. Zwiększył tym samym swoje zobowiązania wobec pożyczkodawców do 14 mln. zł.

Pozostałe pieniądze z nowego kredytu - 4 mln zł - szpital przeznaczył na bieżące wydatki, m.in. na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

Niestety, to nie wszystkie zobowiązania placówki. Sytuacja kozienickiego szpitala jest zła. W poniedziałek (24 października) radni powiatowi zapoznali się z uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie, w której zaopiniowano m.in. realizację planów finansowych szpitala.

Wynika z niej, że na dzień 30 czerwca br. szpital miał niemal 7 mln zł zobowiązań wymagalnych, z czego 5,5 mln zł to koszty z tytułu dostaw i usług. Np. za leki i materiały medyczne nie zapłacono 1,36 mln zł, za sprzęt i aparaturę medyczną - 724 tys. zł, za opał, energię, gaz i wodę - 474 tys. zł, za usługi remontowe, transportowe, medyczne i inne - 2,74 mln zł.

Na koniec sierpnia (najbardziej aktualny stan, jaki podano w poniedziałek) zobowiązania wymagalne były o ok. 2 mln zł. niższe i kształtowały się na poziomie 5 mln zł.

Więcej: www.echodnia.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH