Koszalin: 1 mln zł od samorządu dla szpitala wojewódzkiego na modernizację i sprzęt 1 mln zł od samorządu Koszalina wraz z funduszami od marszałka województwa i ministerstwa zdrowia pozwoli szpitalowi wnioskować o unijne fundusze. Fot. PTWP

Samorząd Koszalina chce przekazać 1 mln zł szpitalowi wojewódzkiemu. Kwota ma uzupełnić jego tzw. wkład własny, niezbędny do uzyskania unijnego dofinansowania na wartą ok. 20 mln zł inwestycję. Największy remont czeka pawilon dziecięcy.

Uchwała intencyjna w sprawie wyrażenia woli udzielenia pomocy finansowej województwu zachodniopomorskiemu w 2019 r. z przeznaczeniem dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie została poddana pod głosowanie radnych podczas sesji rady miejskiej w czwartek (8 lutego).

Na 23 obecnych radnych, 22 głosowało za przyjęciem uchwały, 1 osoba się wstrzymała.

1 mln zł od samorządu Koszalina wraz z funduszami od marszałka województwa i ministerstwa zdrowia pozwoli szpitalowi na zapewnienie wkładu własnego, niezbędnego, by w ramach Regionalnego Programi Ooperacyjnego w trybie bezkonkursowym wnioskować o fundusze unijne. Te w 80 proc. pokryją koszty planowanej inwestycji, której wartość szacuje się na ok. 20 mln zł.

Szpital za te pieniądze zamierza zrealizować dwa projekty.

Pierwszy dotyczy kupna sprzętu medycznego i modernizacji oddziałów zlokalizowanych w pawilonie dziecięcym, tj. oddziałów: dziecięcego z salami izolacyjnymi, chirurgii dziecięcej z blokiem operacyjnym, izby przyjęć oraz anestezjologii, intensywnej terapii dziecięcej i neonatologicznej.

Modernizacja obejmie wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazów medycznych, poprawę wentylacji, przebudowę pomieszczeń tak, by dostęp do łóżek pacjentów był z trzech stron, by niepełnosprawni mogli bez przeszkód korzystać z pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Przebudowa czeka też blok operacyjny i dziecięcą izbę przyjęć. W pawilonie dobudowany zostanie nowy szyb windy. Modernizacja obiektu pozwoli na całodobowy pobyt opiekunów z małymi pacjentami.

Drugi projekt dotyczy przebudowy i doposażenia oddziałów: chirurgii urazowej i ortopedycznej, obserwacyjno-zakaźnego z izbą przyjęć oraz dostosowania pomieszczeń po blokach operacyjnych na potrzeby pracowni endoskopowej. W ramach planowanych robót m.in. dobudowany zostanie szyb windowy na oddziale zakaźnym, zwiększy się również liczba gabinetów endoskopii.

Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH