Konwent Szpitali Zamojszczyzny: znów dyskryminacja "ściany wschodniej"

Konwent Szpitali Zamojszczyzny opracował stanowisko w sprawie decyzji minister zdrowia i prezesa NFZ o podziale dodatkowych 856 mln zł pomiędzy najbogatsze województwa.

Zaznacza w nim, że wspomnianą decyzję odczytuje jako dyskryminującą województwo lubelskie i pozostałe regiony tzw. „ściany wschodniej". Podział nadwyżek finansowych NFZ powinien być dokonywany w oparciu o realne potrzeby poszczególnych oddziałów wojewódzkich NFZ. W przeciwnym razie dysproporcje finansowe pomiędzy poszczególnymi oddziałami będą nadal narastać.

Konwent Szpitali Zamojszczyzny jednogłośnie przyjął także stanowisko o udzielaniu świadczeń zdrowotnych do wysokości limitów określonych w zawartych umowach, co spowoduje znaczne ograniczenie dostępności do świadczeń zdrowotnych i może doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów województwa lubelskiego.

Członkowie Konwentu zaapelowali również do władz województwa, polityków i parlamentarzystów o podjęcie szybkich i skutecznych działań zmierzających do uzyskania z Centrali NFZ dodatkowych środków finansowych na świadczenia zdrowotne w II półroczu 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH