Kontrakt spółki Scanmed z NFZ wyższy niż rok temu

Grupa Scanmed Multimedis zawarła aneksy z NFZ na 2014 rok w zakresie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych na 6,8 mln zł oraz w zakresie świadczeń szpitalnych o wartości 26,3 mln zł. Tym samy kontrakt szpitalny w 2014 r. będzie o ponad 10 proc. wyższy niż przed rokiem.

Jak informują przedstawiciele spółki, podpisane umowy nie wyczerpują możliwości krakowskiego Szpitala św. Rafała dotyczących zwiększenia kontraktów z MOW NFZ na 2014 rok, w szczególności wartość przyznanych środków może zostać powiększona w trakcie realizacji umowy o wartość świadczeń ratujących życie, w tym świadczeń z zakresu intensywnej terapii.

Wartość kontraktów Szpitala św. Rafała może ulec zwiększeniu również w przypadku ogłoszenia konkursów przez MOW NFZ na część zakresów usług.

Ponadto Scanmed Multimedis realizuje świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, finansowane za pomocą stawki kapitacyjnej, w tym wypadku wysokość kontraktu z NFZ zależy od liczby pacjentów objętych opieką. Scanmed Multimedis zwiększył liczbę pacjentów objętych opieką o blisko 30 tys. nowych osób.

- Wartość finansowania dla szpitala została zwiększona w stosunku do wartości bazowych kontraktów z roku 2013 o ponad 10 procent. Jest to doskonała wiadomość dla inwestorów, partnerów biznesowych, a przede wszystkim pacjentów - dodaje Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis S.A. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH