Konkurs "Efektywny projekt energetyczny" - zgłaszanie kandydatów do 8 września FOT. PTWP

Do czwartku, 8 września, można jeszcze zgłaszać kandydatów do konkursu „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny”, który wskaże najciekawsze i najważniejsze rozwiązania, szczególnie warte biznesowej, medialnej i społecznej uwagi. Rozstrzygnięcie konkursu - podczas XIII Kongresu Nowego Przemysłu.

Z jednej strony interesują nas nowinki i rewolucje technologiczno-organizacyjne i ich efekty, z drugiej - także praktyczne wykorzystanie znanych już rozwiązań w nowy sposób, przez nowe podmioty lub też na dającą wielkie efekty skalę. Zależy nam na wszechstronnym ukazaniu i upowszechnieniu rozmaitych najlepszych pomysłów i doświadczeń. Stwarza to bowiem szansę, by w ślad za prekursorami poszli inni (termin "wzorzec" nie jest tu zatem przypadkowy).

Nie stawiamy nazbyt sztywnych barier formalnych. Można zgłaszać projekty dotyczące wytwarzania i dystrybucji energii, a także jej efektywnego wykorzystania u odbiorców finalnych.

Może to być innowacja u producentów energii, niestereotypowa i wydajna inwestycja; może oszczędnościowy tryb zarządzania zużyciem energii w konkretnej placówce ochrony zdrowia; albo też rewelacja w dziedzinie smart grid czy „zielony budynek”, śrubujący parametry oszczędzania energii.

Propozycje konkretnych rozwiązań - wdrożonych w latach 2015-2016 - mogą nadsyłać firmy (zarówno pomysłodawcy, wykonawcy, jak i klienci-użytkownicy), inwestorzy, decydujący się zasilić finansowo i organizacyjnie nowe pomysły, instytucje państwowe i samorządowe, zrzeszenia biznesowe, placówki naukowe, jednostki ochrony zdrowia, wreszcie indywidualni wynalazcy i projektodawcy.

Konkurs ogłaszamy w licznych portalach Grupy PTWP SA (wydawcy m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia). To logiczne, bo projekty, pomysły i rozwiązania dotyczące efektywnego gospodarowania, zarządzania energią dotyczą bardzo wielu dziedzin naszej gospodarki i naszego życia - m.in. energetyki, przemysłu wydobywczego, spożywczego, chemii, motoryzacji, logistyki, rolnictwa, handlu, budownictwa, ochrony zdrowia czy polityki prowadzonej przez samorządy.

Najciekawsze z pomysłów opiszemy w wydawnictwach i portalach Grupy PTWP.

Nadesłane zgłoszenia wnikliwie oceni powołane przez organizatora jury, w którego skład wejdą specjaliści z różnych dziedzin.

Kandydatury prosimy zgłaszać do 8 września 2016 r. używając formularza internetowego: Kliknij

Organizatorzy rezerwują sobie prawo do dodatkowych pytań, wyjaśnień i weryfikacji szczegółów.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród - 19 października 2016 r. - podczas uroczystej Gali XIII Kongresu Nowego Przemysłu. Dowiedz się więcej o wydarzeniu: http://www.kongresnp.pl/pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH