Kongres Wyzwań Zdrowotnych - znacznie więcej niż o samej medycynie Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Fot. PTWP

Ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny, ok. 3 tys. uczestników, w tym 250 prelegentów - tak w liczbach zapowiadany jest Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który odbędzie się od 18 do 20 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym  w Katowicach.

Health Challenges Congress  jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych. Organizatorzy przewidzieli też dzień otwarty - dla pacjentów.

Jak poinformował podczas środowej (13 stycznia) konferencji prasowej prezes organizującej kongres Grupy PTWP Wojciech Kuśpik, kongres poświęcony sprawom zdrowia powstał w oparciu o doświadczenia z odbywającego od 2009 r. i też organizowanego przez Grupę PTWP (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia) w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

- W regionie śląskim są dwa bardzo mocne zagłębia - jedno to przemysłowe, gospodarcze, a drugi obszar, w którym mamy szczególne kompetencje i możliwości, to medycyna. Pojawiła się inicjatywa ze strony środowisk medycznych, żeby stworzyć miejsce do debat na skalę Europejskiego Kongresu Gospodarczego, ale dotyczących zdrowia. Patrząc na wyzwania zdrowotne naszego kraju, rzeczywiście jest o czym rozmawiać - mówił Wojciech Kuśpik.

Medycyna i wyzwania
Podkreślił duże zainteresowanie jakie towarzyszy organizacji kongresu. - Cieszy nas bardzo szerokie zaangażowanie środowiska medycznego z całego kraju, polityków, organizacji reprezentujących przemysł sektora medycznego, organizacji pacjenckich - przekazał.

Dodał, że istotne też jest wsparcie jakiego udzielają tej inicjatywie znani i cenieni lekarze zasiadający w Radzie Naukowej Kongresu Wyzwań Zdrowotnych oraz władze samorządowe.

Odpowiedzialna za sprawy zdrowia wicemarszałek woj. śląskiego Aleksandra Skowronek przypomniała, że dyskusja podczas kongresu będzie toczyła się na starcie nowej finansowej perspektywy unijnej, gdy trwa przygotowywanie map potrzeb zdrowotnych.

- Mamy do wydatkowania wiele milionów euro, które powinny podnieść jakość udzielanych świadczeń - zaznaczyła wicemarszałek, tłumacząc, że także kongresowa debata ułatwi wskazanie obszarów, w których środki mogą być najefektywniej wydane.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH