Jak już informowaliśmy, w czwartek (13 sierpnia), zawarte zostało porozumienie między Szpitalem SPZOZ w Pabianicach i firmą Electus S.A., która jest jednym z wierzycieli tej placówki.

W związku z zawartym porozumieniem, redakcja portalu rynekzdrowia.pl otrzymała komunikat z firmy Electus. Oto jego treść:

„Zawarte zostało kolejne porozumienie pomiędzy Electus S.A. a Szpitalem Publicznym ZOZ w Pabianicach (w likwidacji) i Miastem Pabianice. Dotyczy ono spłaty części zobowiązań Szpitala wobec Electus S.A.  Strony ustaliły zasady spłaty, uznając m.in., że w związku z nieprawidłową realizacją przez Szpital porozumień zawartych z Electus S.A., wierzyciel był zmuszony podjąć określone działania, zmierzające do odzyskania należności i ograniczenia skutków egzekucji komorniczej. Electus po raz kolejny ustąpił, rezygnując z warunków, które odsunęłyby w czasie zwolnienie wierzytelności oraz rachunków bankowych Szpitala. Electus S.A. już przekazał komornikowi dyspozycję odblokowania kont jednostki.

– Mam nadzieję, że profesjonalne i wyważone podejście Electus S.A. do zaistniałej sytuacji pozwoli szpitalowi przetrwać ciężki okres i dalej świadczyć usługi na rzecz potrzebujących go pacjentów – powiedziała Wioleta Błochowiak, wiceprezes Electus S.A. – Nowe porozumienie jest dla Szpitala kolejną szansą na odpowiedzialne podejście do swoich zobowiązań.

Electus S.A. zobowiązał się ograniczyć do dnia 31 sierpnia 2009 r. wszystkie prowadzone postępowania egzekucyjne w sposób umożliwiający Szpitalowi niezakłóconą działalność, pod warunkiem prawidłowej i terminowej realizacji przez Szpital oraz organ założycielski zapisów zawartego porozumienia.
Ponadto strony zobowiązały się do dalszych negocjacji, których celem będzie określenie warunków i terminów spłaty wszystkich wierzytelności Electusa przez Szpital oraz Miasto Pabianice. Wskazane porozumienie powinno zostać zawarte nie później niż do końca sierpnia bieżącego roku.

W najbliższym czasie łódzki NFZ ma przekazać Szpitalowi środki na spłatę wymagalnych zobowiązań Szpitala wobec Electus S.A. oraz na działalność medyczną jednostki. Electus obsługuje wierzytelności Szpitala o wartości znacząco przekraczającej 20 mln zł z ponad 100 mln zł długów Szpitala.”

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH