Na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała firma BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA. Spółka przeszła z rynku NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

- Debiut dowodzi, że nasza spółka konsekwentnie i skutecznie realizuje zakładaną strategię rozwoju. Dzięki właściwemu zarządzaniu, stajemy się coraz silniejszym graczem na rynku leków i wyrobów medycznych. Dostrzegają to wyraźnie zarówno nasi partnerzy biznesowi, jak i inwestorzy - mówił Waldemar Sierocki, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN.

Jak podano w informacjo dla mediów, na GPW wprowadzono w piątek (31 stycznia) do obrotu 5,01 mln akcji BIOMED-LUBLIN serii B, 0,85 mln serii C, 7,71 mln serii D oraz 5,70 mln serii E. O ich dopuszczeniu do obrotu, Zarząd GPW zadecydował uchwałą podjętą 26 stycznia b.r.

BIOMED-LUBLIN WSiS SA na rynku NewConnect był obecny od lipca 2011 r. Spółka jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm sektora na rynku krajowym.

Wśród produktów spółki są leki na receptę i leki OTC, wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne (stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).

Ponadto BIOMED-LUBLIN WSiS SA jest obecnie jedynym w kraju frakcjonatorem osocza ludzkiego i wytwarza z niego immunoglobuliny specyficzne oraz histaglobulinę. Prowadzi również współpracę z francuską firmą LFB BIOMEDICAMENTS.

Zagraniczny partner uruchomił już produkcję leków dla BIOMED-LUBLIN z dostarczonego przez spółkę polskiego osocza. Pierwsze spośród produktów wytwarzanych w ramach współpracy, zostaną dostarczone jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

BIOMED-LUBLIN WSiS SA w ramach współpracy z francuską firmą, zamierza uruchomić własny zakład frakcjonowania osocza w Mielcu. Dzięki wdrożeniu nowatorskiej technologi dostarczonej przez partnera, fabryka ma samodzielnie wytwarzać innowacyjne leki, takie jak: immunoglobulina, albumina oraz czynniki krzepnięcia.

Spółka dąży również do rozbudowy swojego zakładu produkcyjnego w Lublinie. Dzięki realizowanym inwestycjom, sukcesywnie zwiększa możliwości wytwórcze w zakresie dotychczasowej produkcji swoich unikatowych preparatów leczniczych, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku krajowego i odbiorców zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH