Kogo wyłoni konkurs na następcę "ojca chrzestnego" wdrożenia systemu JGP Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o moich dalszych planach zawodowych - mówi Jacek Grabowski, były wiceprezes NFZ

Po odwołaniu wiceprezesa NFZ Jacka Grabowskiego, ruszyły spekulacje dotyczące jego następcy. Kto nim zostanie? Fundusz opublikował na swoich stronach internetowych ogłoszenie o naborze kandydatów.

Muszą złożyć dokumenty do 7 sierpnia br., ale to dopiero pierwszy etap rekrutacji. Choć jest to funkcja wiceprezesa do spraw medycznych, kandydat nie musi być lekarzem. Może być też prawnikiem, ekonomistą, magistrem organizacji ochrony zdrowia lub zarządzania. Tymczasem zaskoczenia odwołaniem Grabowskiego nie kryją m.in. posłowie opozycji...

Niektórzy z nich wręcz sugerują w rozmowach z portalem rynekzdrowia.pl, że była to decyzja polityczna. Pytany o plany zawodowe Jacek Grabowski wyznał nam, że będzie "unikał pracy w administracji publicznej": - Jestem w trakcie 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Pracuję w NFZ do października, choć funkcji wiceprezesa już nie pełnię. Pewne prace trzeba jednak zakończyć.

Komisja rozpatrzy
Choć to tylko niczym nie poparte plotki, to wiadomo, że środowisko medyczne wśród następców Grabowskiego wymienia m.in. Sławomira Idzikowskiego – byłego szefa mazowieckiego oddziału NFZ oraz obecnego dyrektora biura prezesa NFZ – Roberta Zawadzkiego.

Jednak na odpowiedź na pytanie, czy w tych pogłoskach jest choć ziarno prawdy, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

– Komisja rozpatrzy zgłoszone oferty. Następnie zaprosi wybranych kandydatów na rozmowy. Trudno określić, kiedy dokładnie zakończy się postępowanie – tłumaczy Andrzej Troszyński z biura prasowego centrali NFZ.

Co do kandydatów na wiceprezesa NFZ, Troszyński nie komentuje zasłyszanych przez nas plotek: – Nazwiska kandydatów poznamy po 7 sierpnia – mówi krótko.

Odwołany, ale pracuje

Wiceprezes Jacek Grabowski jest najbardziej znany z wdrożenia systemu rozliczeń z płatnikiem w ramach Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP). Pracę w centrali NFZ rozpoczął w 2006 r. Wcześniej był m.in. dyrektorem łódzkiego oddziału NFZ, a w latach 1998-1999 zastępcą dyrektora departamentu świadczeń zdrowotnych, następnie członkiem zarządu Łódzkiej Regionalnej Kasy Chorych.

Obecnie jest w trakcie 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, czyli – jak sam mówi – pracuje w NFZ do października, choć funkcji wiceprezesa już nie pełni. – Pewne prace trzeba jednak zakończyć – tłumaczy Jacek Grabowski.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH