Kielce: połączono dwa szpitale W Kielcach połączono dwa szpitale. Fot. Fotolia

W piątek (30 października) zostały połączone dwa kieleckie szpitale: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy i Wojewódzki Szpital Zespolony.

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z 10 lipca 2015 roku i ustawą o działalności leczniczej, połączenie jednostek nastąpiło przez przeniesienie całego mienia szpitala dziecięcego na szpital zespolony. Datę konsolidacji ustalono na podstawie porozumienia zawartego między jednostkami.

W związku z połączeniem, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, zostanie wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego i rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Oddziały pediatryczne działać będą w strukturach WSzZ, jako Świętokrzyskie Centrum Pediatrii im. Władysława Buszkowskiego - podano w komunikacie prasowym.

Pracownicy Szpitala Dziecięcego staną się pracownikami WSzZ, na mocy art.23 prim Kodeksu Pracy. W grupie tej jest m.in.: prawie 70 lekarzy i około 250 pielęgniarek.

Jak wynika z uchwały Sejmiku WŚ z lipca 2015 r., dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zobowiązany będzie przeprowadzić wewnętrzny proces optymalizacji, tak by dostosować strukturę zatrudnienia do potrzeb, jakie wystąpią po połączeniu placówek.

Osoby piastujące dotychczas funkcje dyrektorskie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym otrzymają propozycje objęcia innych stanowisk.

Po połączeniu z pediatrią, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach stanie się jednym z największych, wieloprofilowych podmiotów leczniczych w kraju, z czterdziestoma oddziałami, sześćdziesięcioma wielospecjalistycznymi poradniami oraz licznymi pracowniami diagnostycznymi, różnorodnymi izbami przyjęć i rozbudowanym zapleczem diagnostyczno-serologicznym - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy WSzZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH