Od poniedziałku (1 czerwca) 14 pracowników Kliniki Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach koczuje w namiotach przed szpitalem. Pracownicy od prowadzą także protest głodowy.

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl rzecznik ŚUM Izabela Koźmińska-Życzkowska, do władz uczelni wpłynęły 1 czerwca oświadczenia dwóch (z czterech) członków komitetu obrony szpitala, którzy informują o tym, że zaprzestają działalności w komitecie...

W związku z tym, że prof. Ewa Małecka-Tendera, rektor ŚUM złożyła publicznie obietnicę, że spotka się z dr. Markiem Czekajem, przewodniczącym komitetu obrony szpitala, takie spotkanie się odbyło we wtorek (2 czerwca), tyle że bez żadnych efektów. Czekaj został poproszony przez władze uczelni o przedstawienie dokumentów, które by świadczyły, że występuje w imieniu załogi i związków zawodowych. 

Ponieważ nie mógł przedstawić żadnego upoważnienia do rozmów w imieniu pracowników, spotkanie zakończyło się bez żadnych konkretów.

Nowa dyrektor kliniki, Grażyna Leszczyńska, powołana na stanowisko w poniedziałek (1 czerwca) przez władze uczelni, uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych szpitala, którzy oświadczyli, że nie identyfikują się z „białym miasteczkiem”, które powstało przed szpitalem. Rozmowy nowej dyrektor ze związkami zawodowymi będą kontynuowane w środę (3 czerwca).

Protestujący nie chcą się zgodzić na przeniesienie na ulicę Ceglaną - do siedziby klinki - dwóch oddziałów klinicznych z Zabrza, obawiając się, że spowoduje to kłopoty finansowe dobrze prosperującego szpitala, a także obniży jego prestiż. Przeniesiona do Katowic ma zostać alergologia z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologi Klinicznej oraz Klinika Endokrynologi.

- Kliniki, które mają zostać przeniesione z Zabrza mają być niezależne, samofinansujące się , mają  mieć odrębne kontrakty - mówi rzecznik ŚUM. - Nie będą więc w żadnym przypadku stanowić o kondycji kliniki okulistycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH