W Szpitalu Miejskim w Głownie personel, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wrócił do pracy po siedmiogodzinnym strajku.

- Po 14.00 wszyscy wrócili na dyżury. Jutro sytuacja się powtórzy, nic nie wiemy o tym żeby miało coś się zmienić. O godz. 8.00 zaczniemy strajkować znowu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl jedna z pracownic szpitala prosząca o zachowanie anonimowości.

Jak podawaliśmy wcześniej szesnastu pacjentów z oddziału internistycznego Szpitala Miejskiego w Głownie (Łódzkie) zostało przewiezionych do szpitali w Zgierzu, Łowiczu i Brzezinach. Pracownicy szpitala o 8.00 rano rozpoczeli strajk. Tłumaczyli, że już w lipcu rozpoczęli spór zbiorowy z nadzieją, że uzyskają podwyżki.

- Nasze oczekiwania były duże, jednak rokowania z dyrekcją zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności. Później przystąpiliśmy do rokowań z udziałem burmistrza Głowna. Doszło do daleko idących ustępstw z naszej strony. Choć zarobki w szpitalu nie są duże - średnia pensja lekarza to 2 tys. zł brutto, a pielęgniarki 1,3 tys. zł brutto - to zgodziliśmy się na podwyżki w wysokości 500 zł brutto. Dyrektor nie chce nam ich jednak przyznać na stałe, tylko do końca roku, w formie aneksów do umów o pracę - powiedział dr Grzegorz Klejny,reprezentant strajkujących. - Wystarczyło trochę dobrej woli, by dojść do porozumienia.

Dyrektor szpitala Jacek Kupis wyjaśnił, że nie mógł pracownikom dać podwyżek na stałe, gdyż od nowego roku szpital zostanie przejęty przez nowego właściciela, któremu nie możne narzucać wysokości zarobków zatrudnionego personelu.

Zdaniem lekarzy ewakuacja nie była konieczna, gdyż pacjenci mieli zapewnioną opiekę.

- Na ewakuowanym oddziale jest dwóch lekarzy, w tym jeden kardiolog, którzy nie mogą brać udziału w strajku, ponieważ są zatrudnieni na umowę zlecenie. Na pozostałych oddziałach cały czas są ordynator i oddziałowa, a po siedmiu godzinach do pracy wróci pozostały personel. Jest więc ciągła opieka nad chorymi. W ciągu 25 lat pracy w tym szpitalu wielokrotnie pracowałem w dwuosobowym składzie i nikt nawet nie myślał o ewakuacji pacjentów. Dziwne jest też to, że podjęto decyzję o ewakuacji tylko oddziału wewnętrznego. Nie ja jednak o tym decyduję – zaznaczył Klejny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH