Spółka EMC Instytut Medyczny SA nabyła dziś (5 grudnia) od powiatu jeleniogórskiego znaczące udziały w Spółce Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., prowadzącej szpital powiatowy

Na podstawie umowy z Powiatem Jeleniogórskim EMC Instytut Medyczny SA kupił 5850 udziałów, stanowiących 90 % kapitału zakładowego Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Umowa jest wynikiem wygranego przetargu, ogłoszonego przez Powiat Jeleniogórski w grudniu 2007 roku.

Przypomnijmy: szpital w Kowarach ma 180 łóżek na czterech podstawowych oddziałach. Prowadzi także ZOL i hospicjum. Rocznie hospitalizuje około 6 tys. pacjentów.

EMC Instytut Medyczny SA zobowiązał się w umowie do zachowania medycznej funkcji szpitala oraz zagwarantował nieprzerwaną dostępność świadczeń. Ponadto, w oparciu o warunki kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz istniejące zapotrzebowanie, spółka zamierza stopniowo rozszerzać zakres wysokospecjalistycznych usług medycznych.

Jednocześnie Spółka EMC Instytut Medyczny SA zagwarantowała przeprowadzenie modernizacji obiektów szpitalnych, sprzętu i wyposażenia placówki. W trakcie planowanych prac modernizacyjnych uwzględnione zostaną wymagania resortu zdrowia oraz europejskie standardy lecznictwa. Głównym celem planowanych inwestycji jest poprawa standardu obsługi i jakości świadczonych w szpitalu usług, tak dla pacjentów ubezpieczonych w NFZ, jak i komercyjnych. Zobowiązania inwestycyjne opiewają na kwotę 18,5 mln zł i będą zrealizowane w okresie najbliższych 5 lat.

Szpital w Kowarach położony jest w atrakcyjnym regionie turystyczno-rekreacyjnym. Zabytkowy, położony na południowym stoku góry budynek szpitala otoczony jest pięknym bukowym parkiem.

Realizacja inwestycji mieści się w strategii grupy EMC Instytut Medyczny SA, mającej na celu objęcie opieką medyczną do 2015 roku 5% populacji mieszkańców Polski (około 2 mln osób).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH