
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawiesza od kwietnia do końca czerwca funkcjonowanie dwóch oddziałów: pediatrycznego i gastrologiczno-wewnętrznego.
Zmniejszona zostanie także liczba łóżek (z 36 do 20) na oddziale nefrologiczno-wewnętrznym. Mariola Lech-Wasiak, pełnomocnik ds. promocji i projektów pomocowych szpitala, wyjaśnia, że decyzja wynika z przedłużającej się trudnej sytuacji organizacyjnej szpitala spowodowanej wypowiedzeniami klauzuli opt-out oraz umów o pracę. Dodaje, że od 1 kwietnia nie ma możliwości zapewnienia całodobowej opieki lekarskiej na wspomnianych oddziałach z powodu braków kadrowych - informuje naszemiasto.pl
W ocenie lekarzy przyczyną ograniczenia czasu pracy i rezygnacji z pracy w szpitalu jest przede wszystkim zbyt duże obciążenie obowiązkami. Wzrosło ono po wprowadzeniu sieci szpitali, gdy zaczęły obowiązywać nowe zasady opieki nocnej i świątecznej.
Jak wyjaśniają lekarze, na dyżurach w ramach tej opieki przyjmuje tylko lekarz internista, ale brakuje pediatry. Rodziców z chorymi dziećmi odsyła się zatem na oddział pediatryczny, gdzie dyżuruje tylko jeden lekarz.
Więcej: www.naszemiasto.pl

CZYTAJ TAKŻE
- 10:50 Dera o zakazie wejścia fizjoterapeutów do Sejmu: - Był to błąd
- 10:34 Lubliniec: powiadomił o podłożeniu bomby, bo nie został przyjęty do szpitala
- 10:08 Lubelskie: "Czerwony Guzik Życia" będzie dostępny dla seniorów całego regionu
- 09:47 Szczawnica: opłata uzdrowiskowa nam się należy
- 09:30 Radomsko: Szpital Powiatowy przygotowuje się na przejęcie ratownictwa
- 09:10 Kluczbork: oddział wewnętrzny zagrożony - odchodzą wszyscy lekarze
- 08:56 Protestujący w Sejmie chcą dymisji minister Rafalskiej
- 08:30 Kraków: bezpłatna cytologia w "Żeromskim"
- 1 Lekarze emeryci obawiają się, że będą musieli odejść z zawodu. Wszystko przez e-zdrowie
- 2 Wisła: lekarze rodzinni ostro krytykują ruchy antyszczepionkowe
- 3 Głuchołazy: szukają internistów, oferują 15 tys. zł na rękę i mieszkanie
- 4 Łukasz Szumowski jako minister, polityk i prywatnie
- 5 Wdrażanie nowych terapii do praktyki: koza jest, ale brakuje na sznurek
- 6 W sądzie trzeba udowodnić, że szpital nie popełnił błędu
- 7 Premier o funduszu dla osób niepełnosprawnych i służbie zdrowia
- 8 Lekarz senior kontra e-zwolnienia. Czym to się skończy?
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych