Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia Instytut będzie ubiegał się o wsparcie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców, został już przygotowany wniosek. Fot. PTWP

Stołeczny Instytut Matki i Dziecka wystąpi o 80 mln zł wsparcia z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców; wniosek jest gotowy, zostanie złożony w tym tygodniu - poinformowała rzeczniczka placówki Dorota Kleszczewska. Zapewniła, że sytuacja Instytutu jest stabilna.

Instytut Matki i Dziecka (IMiD) jest jednym z trzech instytutów borykających się z problemami finansowymi, dla których przewidziano pomoc z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Pożyczki w wysokości 100 mln zł trafiły już do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", gdzie od tygodnia trwa strajk pielęgniarek. Było to możliwe dzięki zmianie rozporządzenia w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną. Warunkiem było wdrożenie działań naprawczych.

Kleszczewska powiedziała PAP, że sytuacja IMiD jest stabilna, bilans finansowy od kilku lat oscyluje wokół zera. Instytut ma zadłużenie, ale ostatni rok zakończył się na "lekkim plusie".

Rzeczniczka poinformowała, że Instytut będzie ubiegał się o wsparcie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców, został już przygotowany wniosek w tej sprawie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Naukową IMiD.

Instytut złoży wniosek w tym tygodniu, będzie ubiegał się o 80 mln zł. - Około połowy jest na zobowiązania, to jest nie tylko zadłużenie, które narosło w ciągu lat, ale też na zobowiązania inwestycyjne - remonty i dostosowanie pomieszczeń - powiedziała Kleszczewska.

Zapewniła, że placówka nie ma problemów z kwestiami zatrudnienia i nie pozostaje w żadnym sporze zbiorowym, ze związkami zawodowymi jest zawarte porozumienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH